Kantin fiyatları neden bu kadar pahalı?

Bizim okuldaki bir saçma yasak daha ilk açıldığında 1-2 hafta dışarıdan söylemiştik. Hep daha ucuzdu hem de daha fazla doyuyorduk. Okul sırf kendisi para kazansın diye dışarıdan yemek söylememezi de yasakladı. Veli toplantısında müdür içine bir şey falan katarlar falan demiş. Güya bütün okullarda yasakmış ama geçen başka okuldan bir arkadaşıma sordum dışarıdan söylemelerine izin varmış.

Sadece harika (!) ekonominin yansıdığı bir alan daha. Ben ortaokula giderken döner ve ayran beraber 1 TL'ye satılıyordu.
Kantin fiyatlarını kantinciler belirliyor, 1TL'lik şeyi adam 4TL'ye satıyor ise suç neden ekonomiye atılıyor? O zaman ben 1TL'ye aldığım şeyi 10TL'ye satiyim ve suçu da ekonomiye atiyim.
Bizim okulda en azından daha ucuz, sizinki cidden çok fazla ilk önce müdüre şikayet edin fiyatları, müdür bir şey yapmaz ise CİMER gibi yerlere şikayet edin.

Kantin fiyatlarını kantinciler belirliyor, 1TL'lik şeyi adam 4TL'ye satıyor ise suç neden ekonomiye atılıyor? O zaman ben 1TL'ye aldığım şeyi 10TL'ye satayım ve suçu da ekonomiye atayım.
Bizim okulda en azından daha ucuz, sizinki cidden çok fazla ilk önce müdüre şikayet edin fiyatları, müdür bir şey yapmaz ise cimer gibi yerlere şikayet edin.

Bu bizim kantinin resmi değil ama bizim kantinde, de fiyatlar aynı.

@cinar_yasarr, iyi de fiyatlar her yer ile benzer ki. Bu kantine özel bir pahalılık göremiyorum. Havaalanında suyun 21,5 TL'ye satılması, satıcıya bağlı bir şey ama simit her yerde 2 TL ve fotoğraftaki kantinde de öyle... Simidi 3-4 TL'ye satsa tamam diyeceğim. 1 TL'ye satamamasının sebebi de gayet belli. Ekonomi kötü. Kâr edemez.

Örnek bir karşılaştırma:
  • Çevremdeki restoranlarda lahmacun 8-10 TL, fotoğrafta ise 9 TL.
  • Çevremde büyük pizza 35 TL, fotoğrafta 15 TL.

Bizde otamat var su 1.50 TL tutku 3 TL fuysti 4 TL fıstıkix 5 TL bu ne ya böyle ama gene bundan iyi yani (bu arada isimlerini doğru hatırlamadığım için okunuşlarını yazdım çünkü alamıyom otomattan )

@cinar_yasarr, iyi de fiyatlar her yer ile benzer ki. Bu kantine özel bir pahalılık göremiyorum. Havaalanında suyun 21,5 TL'ye satılması, satıcıya bağlı bir şey ama simit her yerde 2 TL ve fotoğraftaki kantinde de öyle... Simidi 3-4 TL'ye satsa tamam diyeceğim. 1 TL'ye satamamasının sebebi de gayet belli. Ekonomi kötü. Kâr edemez.

Örnek bir karşılaştırma:

Hocam içine koyduğu malzeme falan fark ettiriyor fiyat kadar.

Örnek bir karşılaştırma:
Yemekler yere göre değişiyor, nasıl olduğuna bakmak lazım bence. İçeceklerin fiyatı beni şaşırttı. Bence kantin pahalıya satıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı