Kapalı alanda sigara içen kişiler nereye şikayet edilir?

@DeadFrozen ailende pek düzen yok gibi hissettim. Sanki kanlarında nefret kanı akıyor. Onlar seni dinlemiyorsa sen de onlardan uzakta kal. Başka odalarda dur. Daha önceden içtikleri için şanssızsın. Mesela ben sigara kokusuna dayanamıyorum. Tamam okul bahçesinde hocalar içiyorlar ama kapalı alanda içildiğinde başım dönüyor ve bayılacak gibi oluyorum. Dayım eve geldiğinde içmek ister içtiği sırada gittiğimi farkettiği için o gün başka sigara içmez.

Sen de benim gibi hayalperestsen sana bir tavsiye: "Biri mutfağa sigara ile girmeden önce tüpü kaçak durumuna al. Mutfak doğalgazla doluyken içeri sigara ile girerlerse bir daha içmeye cürret edemezler. Şaka bir yana böyle bir şey yapma ama aklıma geldi yazayım dedim kesin çözümdür. :D

O zaman sigara düşmanları da ölmez mi? Peki, ya apartmanda yaşayanlar? Onlara ne olacak? Eyvah, bütün apartman havaya uçacak!

Kusura bakmayın ban yemiştim de cevap veremedim, @Daniel Saddler keşke anlasalar. Güya sigara dumanı gelmiyormuş da, ben abartıyormuşum. Bana da ayrıca, "sigara dumanı gelse bile sana pek zarar vermez, merak etme ölmezsin biz bu kadar yıl içtik bir şey olmadı sana mı olacak" dediler.

Sigaraya pek karışılmıyor günümüzde. Benim saç traşımı olduğum berber bile enseye geçmeden önce çaycıyı arıyor 2 çay getirtiyor bir sigara yakıyor içeride. Bu arada dükkanın içerisinde sigara içilmez tabelası mevcut ve adama sorduğumda asılmasının mecburi olduğunu ama kimsenin şikayetçi olmadığını söyledi. En azından dükkanda havalandırma bol sayıda ve sigara çok rahatsız etmiyor.

Kapalı alanda sigara içenlerin vay haline gerçekten. Bizim işyerinde de kocaman iş hanı ve kimse umursamadan koridorlarda katlarda sigara içiyor. Her köşede hem yasal olarak yasak hemde Kul hakkı dır uyarıları yazmasına rağmen inadına yaparcasına panonun önünde içiyorlar. Bırakın sağlıklarını düşünmeyi yeşilaycılığı, oplumda artık vicdan yoksunluğunu yaşıyoruz. Yazık !

Bu kadar yıl içtiler de bir şey olmamışmış.

30 yıl çek içine o pis dumanı, en sonunda bul kendini hastanede, ölüm döşeğinde. Sigara içince ne olacağını onların bilmesi lazım.

Siz şu anda, her gün sigara dumanına maruz kaldığınızdan dolayı astım gibi çeşitli sağlık sorunları yaşıyorsunuz, değil mi?

Allah hepimizi bu tür durumlardan korusun.

Son düzenleme:
Rosenbanch tamam güldük eğlendik de bana çözüm üretin. Benim annemle babam ayrı beni babamın yanına göndermek ile tehdit ediyorlar... Şu anda o kadar sinirliyim ki onlara, biraz önce yine tartıştık. Az kalsın sönmez dayıya bağlıyordum da tartışma sırasında, yemedi... Evlatlıktan falan reddeder bu rahatsız şahsiyetler beni. Ve bu kişiler içinde annem de dahil maalesef...

Senin adına gerçekten üzüldüm. Bu durumdan umarım kurtulabilmişsindir, ben de benzer konular yüzünden sigaradan rahatsızım alerji-astım hastasıyım. Üstelik bu insanların duyarsızlığı bencilliği ve kendi yaptıkları sanki çok doğruymuş gibi davranmaları yüzünden gerçekten yıldım. Ayrıca şunu belirtmeliyim ki kendi evinde dahi olsa kapalı alanlarda (balkonlar dahil) sigara içmek kanunen yasaktır.

Rosenbanch tamam güldük eğlendik de bana çözüm üretin. Benim annemle babam ayrı beni babamın yanına göndermek ile tehdit ediyorlar... Şu anda o kadar sinirliyim ki onlara, biraz önce yine tartıştık. Az kalsın sönmez dayıya bağlıyordum da tartışma sırasında, yemedi... Evlatlıktan falan reddeder bu rahatsız şahsiyetler beni. Ve bu kişiler içinde annem de dahil maalesef...

Umarım bu durumdan kurtulabilmişsindir senin için gerçekten üzüldüm Allah yardımcın olsun. Bnde bir ara benzer durumdaydım çok zor biliyorum bu insanların bencilliği, kendi yaptıklarının doğru olduğunu düşünmeleri saçmalıktan ibaret. Ayrıca kendi evi dahi olsa kimse kapalı alanda sigara içemez komşu şikayetleriyle evinden bile olur. (bizim komşumuz vardı oradan biliyorum) umarım iyisindir kendine iyi bak :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı