Kapalı alanda sigara içen kişiler nereye şikayet edilir?

DeadFrozen

Kilopat
Yer
İstanbul/Çekmeköy
Daha önce bir konu açmıştım bu durum ile ilgili de sanırsam cevabını bulamadılar. Ev içinde 6 kişi sigara içiyor, annem, teyzem ve 3 kişi daha. Ev içerisinde sigara içtiklerinden dolayı ev içerisinde rahat bir şekilde gezinemiyorum. Mesela akşamları televizyon izleyemiyorum, sofrada zor bela söndürtüyorum sigaralarını ve daha bir sürü örnek... Kızdığım zaman beni azarlıyorlar ve "bu bizim hakkımız, rahatsız oluyor isen bizimle yaşama, bu davranışların yüzünden kimse seninle geçinemez" gibi laflar söylüyorlar. Asıl sorumuza gelelim; Ben bu rahatsız, bencil, ruh hastası ve karaktersiz şahsiyetleri nereye şikayet edebilirim?

Daha detaylı bilgi için;

Son düzenleme:
Kendi evinde sigara içen kişilere kimse bir şey diyemez. Daha önceki konuyu da biliyorum. Çok zor bir durum. Yanımda bir kişi içince bile beni de çok kötü etkiliyor. Bu kadar bencilce düşünerek sana zarar veren ve umursamayan insanların yanından en kısa zamanda ayrılmaya bak bence. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama 183 sosyal destek hattını arayarak destek ve bilgi alabilirsin bu konuda. Sana bakmakla yükümlü insanların bunu ihmal etmesi ve kötü muamele ciddi bir suç teşkil ediyor.

Kapalı alanda sigara içmek yasak. Ancak bu bazı yerler için. Kafeterya, iş yerleri, tuvaletler vs vs... Ama kendi evlerinde istediği kadar içebilirler. Burada sorun sigara değil. Aile ile ilgili sorununuz var. Sigara işin bahanesi. Okulunuzun rehber öğretmeni ya da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ile iletişime geçmenizi öneririm.

Sen yeşilaycısın kanka :D Elleme bence :D Tabancanın dumanı... :D Sen sevmezsin duman. :D
Rosenbanch tamam güldük eğlendik de bana çözüm üretin. Benim annemle babam ayrı beni babamın yanına göndermek ile tehdit ediyorlar... Şu anda o kadar sinirliyim ki onlara, biraz önce yine tartıştık. Az kalsın sönmez dayıya bağlıyordum da tartışma sırasında , yemedi... Evlatlıktan falan reddeder bu rahatsız şahsiyetler beni. Ve bu kişiler içinde annem de dahil maalesef...

Geri
Yukarı