Kapatırken açık kalan uygulamalar PC açıldığında yeniden açılıyor

Merhaba arkadaşlar, Windows 10 Educition 64 bit yüklü Dell 7567 kullanıyorum. Fall Creators 1709 güncellemesi yapıldı.

Sorunum şu; mesela bugün bilgisayarı kapat komutunu verdiğimde Chrome üzerinde 3 tane sekme açıktı. Bilgisayarı açtığımda bir 5-10 saniye sonra bu sekmeler kapattığımın aynı şekliyle açıldı. Ayrıca bilgisayarı kapatırken uygulama açık olsun veya olmasın bilgisayar açıldıktan yine bir 5-10 saniye sonra Windows 10'un tablet sürümündeki sanal klavyesi açılıyor. Bu ne kadardır böyle hatırlamıyorum. Sanırım Fall Creator güncellemesini yaptığımdan beri böyle ama suçu ona yıkmak istemiyorum çünkü tam olarak ne kadardır bu sorunu yaşıyorum hatırlamıyorum. Kafama takmıyordum ama acaba bilgisayar kapanmak yerine uyku moduna mı geçiyor diye şüphelenmeye başladım. Lütfen böyle bir soruna format at tarzı cevaplar vermeyin.
Değerli yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
@MF
Windows un almış olduğu bir güncelleme ile gelen bu özellik maalesef devre dışı bırakılamıyor. Bunun çözümü bilgisayarı kapatmadan önce açık olan uygulamaları kapattıktan sonra kapatmak veya cmd komut dosyasından kapatmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı