Kapitalizm Nedir?

Kısacası Spotify'ın mobilde Spotify Free kullanıcılarına uyguladığı sistem. Geri gitmek yok. Premium al. İstediğin şarkıyı çalmak yok. Premium al. Şarkıyı ileri sarmak veya geri sarmak yok. Premium al. Playlistler sadece karışık çalınabilir. Normal çalmak için Premium al.

Kısacası Spotify'ın mobilde Spotify Free kullanıcılarına uyguladığı sistem. Geri gitmek yok. Premium al. İstediğin şarkıyı çalmak yok. Premium al. Şarkıyı ileri sarmak veya geri sarmak yok. Premium al. Playlistler sadece karışık çalınabilir. Normal çalmak için Premium al.
Bu uygulamalara Freemium deniyor :)

Aslini isterseniz bu savinizin tam tersini düsünüyorum.
Piyasa icerisinde sanki böyle bir ihtiyac varmis gibi bir viral sinerji yaratilip, bunu talepmis gibi gösteriyorlar.

Örnegin bir limon sikacagina ihtiyaciniz yok, ama limonu sikmak asagida verecegim videodaki aletle daha kolaymis gibi gösterilip, bunu bir ihiyac sanmaya odaklanmisiz.
(Isportaci amcayi kutluyorum, resmen büyüledi beni)

Odaklanmaya hazir olun :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaaa yanlis anlamayin örnegin bir kac gün önce GTX 980M'i GTX 10Xm ile degistirmek icin burada bir konu actim, aslinda GTX 980M'den oldukca menmunum yüksek ayarlarda acamayacagi oyun yok ama VR icin daha fazlasini istiyorum, yani VR cok gerekli mi dersen degil, ama ISTIYORUM.

Bu istegi ARZ-TALEP iliskisi degil DOYUMSUZLUK doguruyor.
Bakin bu kadar icten yaziyorum, daha ne yapayim. :)

Bu nedir su nedir demek yerine kendi hayatınızı güzellestirin. Bunları degişmez hem degistirmekte tamamen zaman kaybı olur. Onun icin sen kendini gelistir. Gerisini boşver.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı