Kaspersky harici ücretsiz antivirüs önerisi

• Konuyu başlatan PuMaT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 72
  • Görüntüleme 3B
O zaman sizden son olarak birşey istiyicem şu videoya bir bakarmısınız olaki böyle bir trojan bilgisayarınıza geldi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bit Defender öneririm.

Başlık çok iyi "Kapsersky"

O zaman sizden son olarak birşey istiyicem şu videoya bir bakarmısınız olaki böyle bir trojan bilgisayarınıza geldi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Belli zararlıların AV'leri atlattığı gırla video var internette. Hepsine ait en az bir tane bulursun. Bu videolar herhangi bir test niteliği taşımıyor. Onun yerine test kuruluşlarının gerçekleştirdiği testlere bakmak lazım.

Benim bildiğim kadarıyla Setup'da herhangi uyumsuzluk çıkaran bir uygulama varsa söylüyordu
Söylemiyorsa onun ayıbı.

Başka bir uygulamayı kastetmiyorum, Avast'ın kendisi. Sorunlu çalıştığı bir konfigürasyon muhakkak olacaktır, bu durumda başka bir AV'ye geçersin olur biter. Genelleme yapman yanlış bilgilendirmeye yol açıyor. Güvenlik forumlarındaki birçok kullanıcının görüşleri ve benim iki bilgisayar üzerindeki deneyimlerime göre en hafif AV'lerden bir tanesi şu anda.

Ayrıca Avast'ın Home versiyonu işe yaramıyor diye bir sürü bilgi var internette

Esas koruma modülleri ücretli/ücretsiz her sürümde mevcut.

Hocam trojanın ne olduğunuzu bilseydiniz bu kadar direnmezdiniz forumda trojanın da türleri var ona bakılırsa WD de buluyor çoğu trojanı ama bilmediğiniz şey bybass edilen güvenlik duvarları arasında AVAST ın ilk sıralarda yer alması sizce neden ilk sıralarda ?

Sistemi yormayacak bir antivirüs arıyorum.
Bitdefender Free olabilir. Fakat senin için sistemi yormayan 200-300 MB ise öyle. Bir de Avast var. Ne kadar yorar bilmiyorum
Malwarebytes'i pasif olarak kullanırsınız, taramalarda iş görür.
Kurabilirsen, kullanırsın. Kaspersky gibi tahammülü yok Bitdefender'ın diğer AV ve AM yazılımlarına karşı.

Neden sövülmeli? Anlat da aydınlanalım dostum. Kötü olduğu konusunda hüküm verecek kadar bilgin biri gibi konuştun.
Bu PC'de sadece avast kullandım ama Avast'ın virüs bulup sildiği yok. Sadece avast pro'ya yükseltin bilgisayarınız tehlikede gibi uyarılar çıkarıyor ama virüs girince hiçbir şey yapmıyor. Bulamıyor bile. Bir de sistem dosyası ekliyor güvenli modda pc'nin açılmasını engelleyen. Sövülmekten daha kötüsünü hak eden bir yazılım.
@PuMaT avast diyenleri dikkate almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı