Karanlıktan korkmak nasıl yenilir?

Ders Günlüğü

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya değineceğim benim bir karanlık korkum var. 13 yaşındayım karanlıkta uyuyabiliyorum ama bayağı korkarak uyuyorum. Korku filmi izliyorsun derseniz her gün korku bilim kurgu izliyorum ama en çok korkum karanlıktaki nesneleri korkunç şeylere dönüştürüyorum. Mesela bir halı desenini bir korkunç göz gibi bu karanlık korkusunu nasıl yenebilirim? Fikirleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
:) 26 yaşına gelmiş biri olarak çözüm bulamadım. Tavsiyeniz varsa bende bilmek isterim. Korkularınız üzerine gidin felan hikaye bu arada.
Bende şu vardı, hala var. Göremediğim yerden, karanlıktan korkarım. Benden habersiz birisinin veya bir şeyin olduğunu düşündüğüm için. Üstelik uyku düzenimi de etkilediği olmuştu.

Bence o korku yenilemiyor, fakat kulağa korkunç gelse de korkunun sonuçlarını arzulamak, sonuçlanmasını istemek korkuyu yenebiliyor.
@Stockholm sendromu

Hayatımın monotonluğundan çok sıkıldığım bir dönemde, hali hazırda pek inançlı olmadığım için her şeyin sıradan ve sıkıcı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Sonrasında korktuğum şeyin yaşanmasını istedim. O karanlığın içinde gerçekten bir şey olsun, başıma bir şey gelsin istedim. Bu doğaüstü bir şey olacaksa daha iyi hatta. Ama tahmin edersin ki hiçbir şey olmadı, ama esasında bir şey olacak endişelerim de kayboldu.

Bende şu vardı, hala var. Göremediğim yerden, karanlıktan korkarım. Benden habersiz birisinin veya bir şeyin olduğunu düşündüğüm için. Üstelik uyku düzenimi de etkilediği olmuştu.

Bence o korku yenilemiyor, fakat kulağa korkunç gelse de korkunun sonuçlarını arzulamak, sonuçlanmasını istemek korkuyu yenebiliyor.
@Stockholm sendromu

Hayatımın monotonluğundan çok sıkıldığım bir dönemde, hali hazırda pek inançlı olmadığım için her şeyin sıradan ve sıkıcı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Sonrasında korktuğum şeyin yaşanmasını istedim. O karanlığın içinde gerçekten bir şey olsun, başıma bir şey gelsin istedim. Bu doğaüstü bir şey olacaksa daha iyi hatta. Ama tahmin edersin ki hiçbir şey olmadı, ama esasında bir şey olacak endişelerim de kayboldu.
Denedim, ama ben başarılı olamadım ne yazıkkı. Hatta bir ara o kadar bunalmıştım bu durumdan okunup muska felan yazdırdım. Delirdin mi deme. Denize düşen yılana sarılır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı