Karanlıktan korkmak

332579

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi karanlıkta çok korkuyorum. Karanlıkta olunca aklıma hayatımda gördüğüm tüm kötü ve korkunç şeyler gözümün önüne geliyor. Henüz 12 yaşındayım ve bu büyük yaşlarımda da sorun olacak diye korkuyorum. Forumda biri gördüm, 33 yaşında ve hâlâ karanlıktan korkuyor. Ben de böyle olmaktan korkuyorum. Sizce böyle olur muyum? Karanlıktan korkmamak için ne yapabilirim?

Arkadaşlar merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi karanlıkta çok korkuyorum. Karanlıkta olunca aklıma hayatımda gördüğüm tüm kötü ve korkunç şeyler gözümün önüne geliyor. Henüz 12 yaşındayım ve bu büyük yaşlarımda da sorun olacak diye korkuyorum. Forumda biri gördüm, 33 yaşında ve hâlâ karanlıktan korkuyor. Ben de böyle olmaktan korkuyorum. Sizce böyle olur muyum? Karanlıktan korkmamak için ne yapabilirim?
Büyüyünce geçeceğini düşünüyorum. Daha bilgili arkadaşlar yazsın bu konuda...
Yani benim kardeşim öyle oldu...

Eğer korku içerikli video film vs. izliyorsan onları izleme. Kardeşimde birkaç ay önce Instagram'da bir korku sayfasını takip etmişti 2-3 hafta boyunca geceleri sürekli uyuyamadı korkudan. Sonra sayfayı takipten çıktı korku içerikli video izlemeyi bıraktı böyle şeyleri aklına getirmedi öyle unuttu eğer sende böyle şeyler izliyorsan ondan olabilir dediklerimi dene eğer izliyorsan.

Eğer korku içerikli video film vs. izliyorsan onları izleme. Kardeşimde birkaç ay önce Instagram'da bir korku sayfasını takip etmişti 2-3 hafta boyunca geceleri sürekli uyuyamadı korkudan. Sonra sayfayı takipten çıktı korku içerikli video izlemeyi bıraktı böyle şeyleri aklına getirmedi öyle unuttu eğer sende böyle şeyler izliyorsan ondan olabilir dediklerimi dene eğer izliyorsan.
Hocam ben de artık korku içerikli film video vs. izlemiyorum ama karanlığı görünce aklıma istemsizce geliyor.

O zaman sana sadece 1 öneride bulunabilirim gece karanlıkta aklına gelince uyumaya, unutmaya çalış biliyorum kolay kolay olmuyor ama zamanla kendi kendine geçecektir.

Kardeşim daha küçüksün olma ihtimali olmayan şeyleri kafanda kurman normal bi durum ilk önce kapın kapalı yatmaya başla ve yaşının büyümesini bekle yavaş yavaş düzelicek garanti veriyorum.

Ben de öyle idim, geceleri sürekli ağlaya ağlaya annemin yanına giderdim. Onsuz uyuyamazdım.
Ancak ergenliğe girdikten sonra karanlık korkum yok oldu.

Sana tavsiyem seni en ufak etkileyecek bir içerikle uğraşma. En basitinden paranormal olaylar, ''Dünya dışı varlıklar var mı?'' vs.

Bir gece lambası edin, uyumaya çalışırken ilgilendiğin eğlenceli konuları düşün. Uyumadan önce biraz kitap oku.

Yeni konular

Geri
Yukarı