Karanlıktan korkmak nasıl yenilir?

Denedim, ama ben başarılı olamadım ne yazıkkı. Hatta bir ara o kadar bunalmıştım bu durumdan okunup muska felan yazdırdım. Delirdin mi deme. Denize düşen yılana sarılır :)
Sanırım standartın dışına da çıkmak böyle şeylerin değişmesine etki edebiliyor. Sık şehir değiştiren birisiyim. Bulunduğum ev, kaldığım yer ve çevreye göre davranışlarımın ve endişelerimin farklı şekillendiğini görmüştüm.

Bir ev çok titiz olmayı mecbur kılıyor ve uyku düzenim harika oluyor. Ama başka şehirdeki bir evde geceleri uykuya dalmak işkence gibi. Ortada gürültü veya rahatsızlık gibi bir dış etken de yok. Şehir şehir dışarıda da bu karanlıktan korkma durumu değişiyor. Bence farklı hayat düzenleri denemekte de fayda var.

Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya değineceğim benim bir karanlık korkum var. 13 yaşındayım karanlıkta uyuyabiliyorum ama bayağı korkarak uyuyorum. Korku filmi izliyorsun derseniz her gün korku bilim kurgu izliyorum ama en çok korkum karanlıktaki nesneleri korkunç şeylere dönüştürüyorum. Mesela bir halı desenini bir korkunç göz gibi bu karanlık korkusunu nasıl yenebilirim? Fikirleriniz neler?

Korkunu korkunun üstüne giderek yenebilirsin sana önerim karanlıkta kalman olacaktır.

Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya değineceğim benim bir karanlık korkum var. 13 yaşındayım karanlıkta uyuyabiliyorum ama bayağı korkarak uyuyorum. Korku filmi izliyorsun derseniz her gün korku bilim kurgu izliyorum ama en çok korkum karanlıktaki nesneleri korkunç şeylere dönüştürüyorum. Mesela bir halı desenini bir korkunç göz gibi bu karanlık korkusunu nasıl yenebilirim? Fikirleriniz neler?

Bir de hocam çocukluktan beri dini korku ile anlattıkları için psikolojik olabilir o tür şeyleri kafanızdan çıkarmayı deneyin.

Çok fazla anime izleyince keşke karanlıkta bir şeyler olsun diyorsunuz.(özellikle shounen) bir canavar olsa da onunla anlaşma yapsam. Vücudumda yaşasa.(!)

Şaka bir yana korkunuzun üstüne gitmeniz lazım. Bende işe yaramıştı şahsen. Korku oyunlarını ve filmlerini şu an korkmadan oynayabiliyorum. Hatta dalga geçtiklerim bile oluyor.

Geri
Yukarı