Kararsızlık

swooN#

Hectopat
Merhaba dostlar. Ailemi her konuda ikna ettim. 6000 TL bütçe ile sistem toplamama izin verildi. En uygun zamanda toplamayı hedefliyorum. Ama son 1-2 gündür aklımda bir soru var. Sizce bu 6000 TL bütçenin hepsini PC toplamaya mı yatırsam. Yoksa yeni bir telefon alıp biraz daha basit bir sistem mi toplasam. Çünkü telefonum artık ömrünün son zamanlarını yaşıyor galiba. Nasıl bir denge kurmalıyım. Telefona ne kadar yatırım yapmalıyım. Fikirlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler. Ayrıca telefonum 5S ve ömrünün son zamanlarını yaşıyor. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefona 1400lira ayırmazdım, 1000 lira yeter bana. Bir tek konuşmak ve mesajlaşmak ve internette dolaşmak için kullanıyorum az da olsa. Sen telefondan ne beklediğini belirt önce ona göre bütçe ayır. Ya da bilgisayarı topla, kalan paraya telefon al. Sonra da 100liram daha olsaydı da şuna yükseltseydim dememiş olursun.

Kişiye göre değişir ama 1000 liraya alınan telefon çok hayırlı olmaz. Ben de sadece dediğiniz işler için kullanıyorum ve GM 5 Plus'tan P2'ye geçişte muhteşem bir şey yaşadım.

Ben çok oyun oynayan bir insan değilim. Genellikle internet üzerinde takılırım. Kamerası ne kadar iyi olursa o kadar güzel olur benim için. Kısaca telefon benim için iletişim işi ve müzik dinlemeye yarayan bir alet. Bir de etrafımı fooğraflamayı çok seven bir insanım dolayısıyla kamera da önemli. Başka bir amaç için kullanmam. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
@Nazım Paşa @My Man!

Zenfone 3, Xperia X, Xperia X Compact veya ithalatçı garantili Mİ5S alın. Kalan parayla bilgisayar toplayın.
Bu telefonların arasında en başarılı arka kamera X compact'da(XZ ile nerdeyse birebir aynı sadece 4K video çekemiyor) en iyi ön kamera X'de diğerleri de çok iyi kameraya sahip. Mesela benim kardeşimde olan Mİ5S özellikle gündüz fotoğraflarda coşuyor.
Diğer özelliklerine bakarak bu telefonlardan birine karar vermenizi sonra da kalan parayla bilgisayar toplamanızı tavsiye ederim.
Not: En zayıf ön kamera X Compactta gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Samsung Galaxy J7 Prime da alabilirsiniz. Ön kamerası 8 mp arka kamerası ise 13 mp. 1100 ile 1300 TL arası bir fiyata alabilirsiniz. Gayet iyi bir telefon. Bataryası da 2 ile 3 gün arası gidiyormuş. Karar sizin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı