Karbonhidrat Tozu Ne Zaman Kullanılmalı?

XxToprakMamixX

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar dostlar, ben Optimum Serious Mass 5450 gr. Karbonhidrat Tozu aldım. İnternetteki supplement sitelerinde sabah kalkınca ve antrenmandan 1 saat önce kullanın yazıyor. Kutuda 1 servis 2 ölçek (336 gr) yazıyor ama öyle kullanımda 15 günde bitiyor ve öyle kullanmak her babayiğidin harcı değil o yüzden günde yarım servis yani 1 ölçek kullanacağım (160-170 gr.) 30 gün gider.

Bana kalırsa yarım ölçek spordan sonra (içinde protein ve karbonhidrat bol olduğundan spordan sonra 30-45 dk. içinde içerim ve kaslar beslenir. Yarım ölçek de yatmadan önce içer yatarım böylece aldığım kaloriyi vücut uykuda pek yakmaz diye düşünüyorum. Sizce nasıl kullanılmalı supplement sitelerinin önerdiği şekilde mi yoksa kendi şeklimde mi?

Kendi şeklin inanılmaz saçma. Yarım ölçekle hiçbir etkisini göremezsin. Günde 2 ölçek alınıyor bu ürün normalde. Karbonhidrata da spordan önce ihtiyacın var, sonra değil. Spordan sonra kas yıkımı olmasın istiyorsan protein veya beslenmem yeterli diyorsan aminoasit alman gerek, karbonhidrat değil.
Ayrıca karbonhidrat tozunda bol protein bulunmaz. Karbonhidrat tozu kilo alırken kas gelişimini yavaşlatmamak için destek olarak içinde bir miktar protein barındırır. Hangi markadan aldığını bilmiyorum ama ortalama olarak 300 kalori için 15 gr civarı protein bulundurur. Protein tozları 100 kalori için en az 20 gr protein bulundurur.

Son düzenleme:
Kendi şeklin inanılmaz saçma. Yarım ölçekle hiçbir etkisini göremezsin. Günde 2 ölçek alınıyor bu ürün normalde. Karbonhidrata da spordan önce ihtiyacın var, sonra değil. Spordan sonra kas yıkımı olmasın istiyorsan protein veya beslenmem yeterli diyorsan amino asit alman gerek, karbonhidrat değil.
Hocam yorumları okudum herkes yarım servis yani bir ölçek kullanıyor günde. Para tuzağı günde 2 ölçek kullanmayın demişler çünkü içindeki ölçek deterjan ölçeği kadar yani çok büyük. Ayrıca şimdi ben spordan 1 saat kadar önce direk 1 ölçek içeyim bitsin yarım yarım farklı zamanlarda içmiyeyim öyle mi?

2 ölçek değil 1 ölçek alacaksan spordan önce alman en mantıklısı. 2 ölçek alacaksan birini kalkınca, diğerini spordan önce alman en mantıklısı. Üst yorumdaki arkadaşın dediği gibi gece yatarken bir de üstüne üstük sütle asla içme. 2 ölçeğinde en az 100 gram yağ var o ürünlerin, kalp krizi bile geçirebilirsin gece uykudan önce bu kadar yağ alırsan. Kilo almak istemiyorsan zaten karbonhidrat tozu yanlış tercih olmuş.

2 ölçek değil 1 ölçek alacaksan spordan önce alman en mantıklısı. 2 ölçek alacaksan birini kalkınca, diğerini spordan önce alman en mantıklısı. Üst yorumdaki arkadaşın dediği gibi gece yatarken bir de üstüne üstük sütle asla içme. 2 ölçeğinde en az 100 gram yağ var o ürünlerin, kalp krizi bile geçirebilirsin gece uykudan önce bu kadar yağ alırsan. Kilo almak istemiyorsan zaten karbonhidrat tozu yanlış tercih olmuş.
Hocam ne dediğininden inan hiçbir şey anlamadım. Üstteki arkadaş yatmadan önce süt ile iç demiş sen sakın yatmadan içme hele sütle hiç içme dedin yanlış okumuşsun arkadaşın yorumunu. Ayrıca kilo almak istiyorum evet onun için gainer aldım. Hacim için gainer kullanılır çünkü ve ürünün 1 servis yani 336 gramında 20 küsür yağ var.

Kardeşim beden bu makine değil. Diyet uygulamadan da olmaz şekeri keseceksin.
spordan önce No-xplode, bcaa, amino spordan sonra: Bcaa, amino, protein gece yatmadan önce: Protein ve sabah öğleden önce protein ölçekleri bir ve kaşığı taşıcak şekilde süt kullanmayacaksın su ile vücuda hızlı yayılır akıllım. ayrıca eczaneden b12 ve c vitamini al beneksol yorgunluğunu alır.

Antrenman öncesi ve sonrası al. 6 yıllık geçmişim olarak sana tavsiyem bu tarz Supplement'ler yerine Doğal beslenmene önem ver zamanında bende çok kullandım. Şöyle söyleyebilirim Bunların etkisi benim için %5-10 :) 8 Öğün beslenme ile bu attığım resimde ki ürünler ile sonuç gayet iyiydi. Ama bak 8 öğün diyorum Supplementler Besin takviyesidir. Beslenmen iyi olup da kullanacaksın. Protein açığın var ise hiç bir işe yaramaz. Fakat gerek yok Supplementlere Türkiye döviz şartları altında. Beslenmeye yatırmanı tavsiye ediyorum. Anladığım kadarı ile zayıfsın karbonhidrat tozu yerine gidip Cicibebe alabilirsin. Bu tozların içindeki karbonhidratın bir kısmı zaten şekerden geliyor.
Bu arada süt ile su farkı şudur. Su ile daha hızlı kana karışır. Tavsiyem antrenman öncesi süt ile içebilirsin fakat idmandan sonra ise direk su ile içmen yenileme süreni ve kan şekerini hızlı toparlaman adına. Tabi ki bunlar çok değişir diyet döneminde ve bulk dönemi için sen şuan büyümek istiyorsun. O yüzden antrenman sonu direk su ile alabilirsin.

Dosya Ekleri

• DSC00518-min.JPG
    DSC00518-min.JPG
    646,7 KB · Görüntüleme: 238

Geri
Yukarı