Karbonhidrat Yemeyin Diyet Yapmayın

asdddxaw

Hectopat
Yer
İstanbul
Sadece şu videoyu izleyin, 19 Yıldır ben de karbonhidrat tüketiyorum ama bu aralar aklımda bir şey vardı hayatımdan karbonhidratı çıkartmak ama zayıflamak için vs. değil sadece merak ettiğim için neredeyse tüm diyetleri denedim ama bir karbonhidrat bağımlısı olduğum için ne zaman karbonhidratı kessem başım ağrıyordu canım inanılmaz şeker hamur pilav makarna falan çekiyordu en fazla 4 - 5 Gün uygulayabiliyordum sonrasında baş ağrısından mecbur diyeti bozuyordum.
Çok uzun süredir araştırıyordum ama bir türlü başlayacak psikolojiyi kendimde bulamamıştım.

Bu sefer kendimi mental ve psikolojik olarak bu " sağlıklı yaşama " hazırladım videolar izliyorum yapılması gereken önemli şeyler bilmediğim çok şey varmış bu diyette hayvansal gıdadaki yağı bile çıkartmadan tüketmek gerekiyormuş ayrıca bu diyette kalori saymanıza gerek yok zaten yağlı beslendiğiniz için sindiriminiz çok yavaşlıyor ve günde 2 öğün yapacak duruma geliyorsunuz ve bence bu iyi bir şey, durmadan yemek yemek ile uğraşmıyorsunuz arada ağzınıza atacak bir şeyler aradığınızda da kuruyemiş yiyebilirsiniz.

Her neyse çok konuştum 1-2 Güne market alışverişimi yapıp bu yaşam stiline başlamayı düşünüyorum eğer hayatımda ciddi anlamda bir değişiklik olursa buraya da yazarım unutmazsam, unutmadan da videoyu şöyle bırakayım. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not ; Zaten 1.5 Yıldır spor yapan ve sağlıklı beslenmeye çalışan birisiyim, ama ilk defa bu tür bir yaşam stilini deneyeceğim için böyle bir yazı yazdım buraya kadar okuyan varsa teşekkür ederim. :)

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenilse de ilgilenilmese de karbonhidratsız bir beslenme şekli benim gözümde saçmalık dereceksinde yanlış bir durum. Videoları izleyecek zamanım yok ancak konuyu yanlış anlamadıysam sağlıklı yaşam istiyorsunuz. TR içerisinde günümüz üretim teknikleri ve para hırsı yüzünden organik beslenmeniz imkansız. Doğal beslenmeye çalışsanız da zaten sağlıksız besinler tüketiyoruz. İnsan vücudu mükemmel bir makine olduğu için bu durumu spor ile de takviye ettiğimiz de olabilecek 'ortalamanın üstü' sağlıklı yaşama ulaşılabiliniyor diye düşünüyorum. Kaliteli karbonhidrat, kaliteli yağ ve protein kaynaklı besleniyorum ve 2 yıla yakın süredir ağırlık çalışıyorum. Her ne kadar son birkaç aydı Calisthenics'e merak salsam da ağırlık kaldırmadan kendimi alamıyorum :)

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenilse de ilgilenilmese de karbonhidratsız bir beslenme şekli benim gözümde saçmalık dereceksinde yanlış bir durum. Videoları izleyecek zamanım yok ancak konuyu yanlış anlamadıysam sağlıklı yaşam istiyorsunuz. TR içerisinde günümüz üretim teknikleri ve para hırsı yüzünden organik beslenmeniz imkansız. Doğal beslenmeye çalışsanız da zaten sağlıksız besinler tüketiyoruz. İnsan vücudu mükemmel bir makine olduğu için bu durumu spor ile de takviye ettiğimiz de olabilecek 'ortalamanın üstü' sağlıklı yaşama ulaşılabiliniyor diye düşünüyorum. Kaliteli karbonhidrat, kaliteli yağ ve protein kaynaklı besleniyorum ve 2 yıla yakın süredir ağırlık çalışıyorum. Her ne kadar son birkaç aydı Calisthenics'e merak salsam da ağırlık kaldırmadan kendimi alamıyorum :)
Evet %100 Doğal beslenmek malesef mümkün değil ama ben elimden gelenin en iyisini yapacağım. :)

Güncelleme

Bugün 5. Gün, kalori saymıyorum doyuncaya kadar et,ot ve yağ üçlüsünden besleniyorum.
Tahminim günde 20-30 Gr karbonhidrat alıyorumdur, sebzeden ve fasulyeden gelen karbonhidrat.
2. ve 3. Gün karbonhidratı bu kadar azaltmamdan dolayı baş ağrısı çekmiştim inanılmaz bir yorgunluk vardı, yataktan çıkasım yoktu ama çıktım idmana gittim. Şuan 5. Gün de enerjim gayet yerinde ve 4 Kilo verdim. (Su)

(Hedeflerimin arasında zayıflamak yok diye yazmıştım ama karbonhidrat çıkınca doğal olarak su atıyorsunuz vücuttan, bunu engelleyemezsiniz.)

Güncelleme

Bugün 7. Gün 3 Saat önce uyandım ve uyandığımda hayatı sorguladım galiba 7 gün daha yapıp bu yaşam stilini bırakacağım bana göre değil sanırsam çünkü yaşama hevesim kaçtı. Dün rüyamda pilav ve makarna gördüm. 😂 😂
Az önce yeşil mercimek haşladım ve üzerine limon sıktım pizza yiyormuş kadar mutluyum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı