Karbonhidrat Tozları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cem Sonışıl

Hectopat
20 yaşındayım ve zayıfım boyuma göre herneyse, karbonhidrat tozuna başlamayı düşünüyorum. Her ne kadar çok yesem de kilo alamadığımı fark ettim, başlamayı isteme sebebim bu. Soracağım sorulara daha önce kullanmış, bilgili kişiler cevap verirse çok sevinirim. Zararlı, önermiyorum vs gibi yorumları kendinize saklarsanız güzel olur. Herneyse önceklikle,
1- 3 adet seçenek var. Muz-Çikolata-Çilek, hangisini seçmemi tercih edersiniz?
2-3kg'lık bir toz bana kaç hafta veya ay yeter?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

1-Aroma konusu sana kalmış açıkçası. Mesela protein tozunda ben çikolata ve latte tadını çok sevmiştim ama çilek midemi bulandırmıştı.
2-İçindeki ölçeğe bağlı bu durum ve kullanma şekline göre. Ama en az 1 ayı görürsün gibi bence.

Ayrıca Carb Load ürünlerinin yanında Gainer ürünlerini de incelemelisin. Bir arkadaşım sabah kahvaltıda bile 3 yarım tost yiyordu fakat zayıflıktan kurtulamıyordu. Gainer ürün kullandı ve vücudunu daha iyi toparladı. İçerikleri ve kullanıcı yorumlarını okuyup karar vermek en mantıklısı.

Son düzenleme:
Protein tozuyla karbonhidrat tozuyla olacak iş değil, ben de zayıftım tek yolu kusana kadar yemek. Özellikle et yiyeceksin tavuk dana farketmez.

Yediğin makarna, patates, pilavdan bir farkı olmayacağını kavrayıp ona göre kullan. Mucizevi bir şey değil yani bu tozlar. Doğal beslenme her zaman daha iyidir. Ben bunları ne kadar istesem de yiyemiyorum gitmiyor boğazımdan diyorsan kullanabilirsin. Ancak karbonhidrat tozları genelde antrenmandan önce karbonhidrat yüklemesi için kullanılır. Amaç kilo almaksa Gainer tarzı ürünlere bakacaksın.

Protein tozuyla karbonhidrat tozuyla olacak iş değil, ben de zayıftım tek yolu kusana kadar yemek. Özellikle et yiyeceksin tavuk dana farketmez.
Katılıyorum. İlle de kullanacağım diyorsan da mutlaka kalori hesabı yaparak kullan. Yoksa sende "Tozlar para tuzağı, kullandım hiç bir işe yaramadı" diyenlerden olursun. Tavsiyem spora başla ve kalori hesabı yaparak sağlıklı yemekler yiyerek kilo al. Baktın artık yemek yiyerek kalori açığını tamamlayamıyorsun o zaman kalori açığını tamamlamak için gainer alırsın. Başlangıç seviyesi için gereksiz buluyorum tozları. Zaten doğru düzgün yemeye başlayınca kilo alacaksın ve aslında eskiden yemediğini, sadece yediğini sandığını anlayacaksın.

Sanırım aramızda uzman diyetisyenler var arkadaşımın ablası diyetisyen onunla bu konuları konuştum ona istinaden söyledim ama nedense anlamayanlar var. :D Kilo alıp, vermek basit bir iş değil dikkat et sağlığını bozarsın. @claus arkadaşın dedikleri gayet doğru ve iyi bir yöntem mesela.

Yemek dışında takviye olarak kullanılabilir. Herkesin midesi tıka basa yemeyi kaldıramıyor. Kendinize göre yorum yapmadan önce konu sahibinin durumunu anlayın.
Eğer tıka basa yemek yemeyi sevmiyorsa gainer ve ya başka herhangi bir tozda emin olun fayda etmeyecektir. Çünkü tozu içtikten sonra daha fazla tokluk hissi yaşayacak. Her halükarda midesini genişletmek için zorlaması lazım. Başka türlü emin olun kilo alamaz. Bunu 52 kilodan 72 kiloya çıkmış birisi olarak söylüyorum. Öyle yemek yemeyeyim, toz kullanayım sonra yatayım ile olmuyor maalesef kilo alma işi.

Ayrıca kilo almakta kararlıysan ve doğru bir şekilde kilo almak istiyorsan Özgür Mustafa Geldeç gibi PT veren hocalardan 3-6 aylık bir eğitim almanı öneririm. Hem bu işin matematiğini kavrarsın hem de kesin sonuç alırsın.👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı