Kardeşi korumak için nasıl bir yönlendirme yapılmalı?

gearbass

Hectopat
Kardeşim henüz 8.sınıf Instagram hesabı açık kalmış. Ben de bir bakayım dedim. Bir sevgilisi varmış bunu sıkıntı yapmadım ancak çocuk sürekli buluşmak ve +18 şeyler (nude vb.) İstiyor. Kardeşim hayır falan demiş ama çocuk sürekli buluşalım, hiç denedin mi diyor. Çocuğun tipinden belli nasıl bir tip olduğu. Ailecek nasıl bir yönlendirme yapmalıyız? Kolay kandırılabilir olduğu için korkuyoruz.

Sevgilisinin olmasının kötü bir şey olmadığını fakat her insanla sevgili olunmayacağını ve gerektiğinde ayrılabilmesi üzerine tavsiyeler verilebilir. Ailece görüşünüz nasıldır bilmiyorum fakat benim için bu tarz cinsellik içeren olaylar için en az 18 yaşını beklemek yeterlidir bunun üzerine konuşmalısınız daha yaşınız çok küçük gibi. O konuştuğu çocuğun niyetinin iyi olmadığını da güzel dille anlatın derim.

Öncelikle çocuğu sağlam dövüp dişlerini ağzına verebilirsiniz.
Daha sonra kardeşinize bu tür şeyler için yaşının küçük olduğunu, zamanı gelip kendi mantıklı kararlarını verebildiğinde özgür olacağını, ayrıca bir çok erkeğin de bu tarz durumları suistimal etme şanslarının çok yüksek olduğunu ona bağırmadan ve iyiliğini düşündüğünüzü belli ederek anlatabilirsiniz. ''Abim duyarsa çok kızar'' yerine ''Abim ne yapılacağını bilir'' mantığıyla büyürse ne olursa olsun sizden saklamaz.

Kardeşim henüz 8.sınıf Instagram hesabı açık kalmış. Ben de bir bakayım dedim. Bir sevgilisi varmış bunu sıkıntı yapmadım ancak çocuk sürekli buluşmak ve +18 şeyler (nude vb.) İstiyor. Kardeşim hayır falan demiş ama çocuk sürekli buluşalım, hiç denedin mi diyor. Çocuğun tipinden belli nasıl bir tip olduğu. Ailecek nasıl bir yönlendirme yapmalıyız? Kolay kandırılabilir olduğu için korkuyoruz.
Bu dizi izletin telefon resim felan gonderilirse bunların olacağını.

Öncelikle çocuğu sağlam dövüp dişlerini ağzına verebilirsiniz.
Daha sonra kardeşinize bu tür şeyler için yaşının küçük olduğunu, zamanı gelip kendi mantıklı kararlarını verebildiğinde özgür olacağını, ayrıca birçok erkeğin de bu tarz durumları suistimal etme şanslarının çok yüksek olduğunu ona bağırmadan ve iyiliğini düşündüğünüzü belli ederek anlatabilirsiniz. "abim duyarsa çok kızar" yerine "abim ne yapılacağını bilir" mantığıyla büyürse ne olursa olsun sizden saklamaz.

Asla dövmeyin çocuğu bu doğru değildir kesinlikle.

Hem git dava aç, hem de bul o çocuğu ağzını burnunu bir güzel kır. Hatta Esenyurt'ta isen ben de sana destek olmak isterim. Böyle tipler pedofili resmen, hasta bunlar! Büyüdükleri zaman da tecavüzcü oluyorlar. Ayrı olarak da kardeşinin de suçu büyük, hiç olmazsa böyle biriyle neden sevgili kalıyor? Bu durumu neden size anlatmıyor? Ayrıca çocuk kaç yaşında, yani 8. sınıf mı?
Asla dövmeyin çocuğu bu doğru değildir kesinlikle.
Dövmesin de aynı çocuk başkalarına yapsın bunu değil mi? Dayak cennettendir. (Bazen ama bu durum için de geçerli.)

Öncelikle çocukla konuşman ve kendini göstermen iyi olabilir. Karşısındaki kişinin sahipsiz olmadığını görsün. Bu hiç işe yaramazsa ozaman diğer arkadaşların yazdığı taktiklerini düşünebilirsin.

Hem git dava aç, hem de bul o çocuğu ağzını burnunu bir güzel kır. Hatta Esenyurt'ta isen ben de sana destek olmak isterim. Böyle tipler pedofili resmen, hasta bunlar! Büyüdükleri zaman da tecavüzcü oluyorlar. Ayrı olarak da kardeşinin de suçu büyük, hiç olmazsa böyle biriyle neden sevgili kalıyor? Bu durumu neden size anlatmıyor? Ayrıca çocuk kaç yaşında, yani 8. sınıf mı?

Dövmesin de aynı çocuk başkalarına yapsın bunu değil mi? Dayak cennettendir. (bazen ama bu durum için de geçerli.)

Çocuk ailesiyle konuşmalı dövmek çözüm değildir hiçbir zaman ne olursa olsun dövmemeli çocuğu onun yerine ailesi ile konuşmalı olmuyorsa pskiyatrist ve öğretmeniyle konuşmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı