Kardeşim beni taklit ediyor

Arkadaşlar belki de buraya yazmamam gerekirdi ama çok rahatsızım bu durumdan.
Kardeşim her saniye beni taklit ediyor ve annem de bir şey yapmıyor. Sizi bilmem ama evde benden bir tane daha olması çok rahatsız ediyor beni. Sadece taklit etmesi de değil "sana ne, ne yapayım, bana ne" gibi laflarla da rahatsız ediyor. Bir gün gerçekten çocuğu rahmetli edeceğim ne yapabilirim?

O yokmuş gibi davranın ve sorduğu sorulara cevap vermeyin bir yerden sonra işe yarıyor (genelde Max 1 saat)

Vur ensesine şaplağı otuttur. (!)

Şaka bir yana evden biraz uzaklaş ya da sende onu taklit et büyüyünce anlacak saçma ve gereksiz olduğunu. Sonuç olarak o sizin kardeşiniz belki de eğlenmeye ihtiyacı vardır.

Aynısını yaptım ona ve ne oldu?
O da benim rolüme büründü.
Olay şu.
Kardeşim: Şeftalili ice tea içeceğim.
Ben: Bende.
Kardeşim: Anne abim beni taklit ediyor.
😀

O yokmuş gibi davranın ve sorduğu sorulara cevap vermeyin bir yerden sonra işe yarıyor (genelde Max 1 saat)

Kanka soru sormuyor. Mesela evde şeftalili ve karpuzlu ice tea var. Ben genellikle şeftalili içiyorum. Kardeşim ise karpuzlu. Aynı masada yemek yediğimizde o da şeftalili içiyor. Anlatabildim mi? Soru sormakla alakası yok yaptıklarımı kopyalıyor. ( ders yapsam bir tek onu yapmıyor gevşekliğinden 😀 ileride görürüm ben onu işsiz kalıp çürürken )

Kanka soru sormuyor. Mesela evde şeftalili ve karpuzlu ice tea var. Ben genellikle şeftalili içiyorum. Kardeşim ise karpuzlu. Aynı masada yemek yediğimizde o da şeftalili içiyor. Anlatabildim mi? Soru sormakla alakası yok yaptıklarımı kopyalıyor. ( ders yapsam bir tek onu yapmıyor gevşekliğinden 😀 ileride görürüm ben onu işsiz kalıp çürürken )
Ben şeftalili içeceğim sana da doldurayım mı de. Doldurduktan sonra kendine karpuzlu koy. Üstüne gitmediğin sürece kısa zamanda düzelmez.

Bundan zevk alıyor kardeşin senin verdiğin tepkide o cezalandırılmıyor hatta sen kötü görünüyorsun, sen zararlı çıkıyorsun. Kardeşin anlattığı gibi biriyse bu ona bedava eğlencedir. Ya sen tepki vermeye devam edeceksin o 1-2 sene sonra sıkılıp bırakacak ya da sen tepki vermeyeceksin ve çok ders çalışacaksın ve ailen seninle övünecek kardeşinde bunu yapmadığı için övgü alamayacak zaten 2 türlü amacı olabilirdi 2 ihtimal de bu şekilde elenir.

Geri
Yukarı