Kardeşim beni taklit ediyor

Bundan zevk alıyor kardeşin senin verdiğin tepkide o cezalandırılmıyor hatta sen kötü görünüyorsun, sen zararlı çıkıyorsun. Kardeşin anlattığı gibi biriyse bu ona bedava eğlencedir. Ya sen tepki vermeye devam edeceksin o 1-2 sene sonra sıkılıp bırakacak ya da sen tepki vermeyeceksin ve çok ders çalışacaksın ve ailen seninle övünecek kardeşinde bunu yapmadığı için övgü alamayacak zaten 2 türlü amacı olabilirdi 2 ihtimal de bu şekilde elenir.

Çocuğun hayat amacı övgü almak zaten.

Bundan zevk alıyor kardeşin senin verdiğin tepkide o cezalandırılmıyor hatta sen kötü görünüyorsun, sen zararlı çıkıyorsun. Kardeşin anlattığı gibi biriyse bu ona bedava eğlencedir. Ya sen tepki vermeye devam edeceksin o 1-2 sene sonra sıkılıp bırakacak ya da sen tepki vermeyeceksin ve çok ders çalışacaksın ve ailen seninle övünecek kardeşinde bunu yapmadığı için övgü alamayacak zaten 2 türlü amacı olabilirdi 2 ihtimal de bu şekilde elenir.

Anladım hocam teşekkür ederim herkese önerileriniz için.

Eylemlerine doğrudan fiziksel müdahalede bulunmuyorsa takma. Umursama.

Aynısını yaptım ona ve ne oldu?
O da benim rolüme büründü.
Olay şu.
Kardeşim: Şeftalili ice tea içeceğim.
Ben: Bende.
Kardeşim: Anne abim beni taklit ediyor.
😀
Yapacak bişey yok hocam ama siz yine de çocuğun kalbini kırmayın güzel dille anlatmaya çalışın veya oyunlar oynayın bir şekilde hallolur elbette.

Zamanında dayak yiyenler şimdi dayak atar olmuşlar. 🤭

Ayrıca kardeşin bunu gıcıklık amacıyla değil sana hayranlık tarzı bir şey duyduğundan da yapıyor olabilir. 🤔

O amaçla yapsa da çok rahatsız olmaya başladım. Siz evde kendinizden bir tane daha olsun sizin gibi giyinsin, sizin gibi davransın ister misiniz kardeşinizin? (varsa)

Yeni konular

Geri
Yukarı