Kardeşim paranoyak

İnanmadığımı mı söyledim ben? Forumda az çok beni görüyorsan zaten İnancımın olduğunu bilirsin. Benim demek istediğimle senin dediğin çok farklı.
Cinler herkese musallat olmaz. Bunun için güçlü bir Cin Tarikatı gereklidir. Kafasına göre musallat olsaydı ooo! Musallat olmayı geçtim görülemezler bile. Sen onları çağırıp uğraşmadıkça veya tarikat olmadıkça görülemezler. Tarikat dediğim de öyle 3-5 kişilik değil. Yani sen hayal et sayılarını. Öyle tarikatlar da zaten nadir. Gidip suçsuz günahsız 12 yaşında çocuğa mı musallat olacaklar? Ya da gözükecekler?
Dostum haklı olabilirsin bu dediklerin hakkında bilgim yok doğrudur. İnşallah olmasını gerektirecek bir durum da yaşamam. Ama cümlenden sanki cinlerin dinde yeri yokmuş cin diye bir şey yokmuş anlamı çıkıyor :)

Dostum haklı olabilirsin bu dediklerin hakkında bilgim yok doğrudur. İnşallah olmasını gerektirecek bir durum da yaşamam. Ama cümlenden sanki cinlerin dinde yeri yokmuş cin diye bir şey yokmuş anlamı çıkıyor :)
Yok hocam. Öyle bir anlam çıkıyorsa düzelteyim de amacım öyle demek değildi :D Aslında "insan ilk önce kendi dinini araştırır" derken bunu kastetmiştim. Konu sahibi arkadaşı boş yere paranoyak etmeyelim :)

Cinler herkese musallat olmaz. Bunun için güçlü bir Cin Tarikatı gereklidir. Kafasına göre musallat olsaydı ooo! Musallat olmayı geçtim görülemezler bile
Musallat olduklarını nereden çıkardın? Biraz önce yazıştığım arkadaşa musallat mı olmuşlar mesela? 1 defa görünmeyle? Bu herkesin başına gelebilir, başına 1 defa geldi diye sana musallat oldu diye bir şey de yok. Çevremden de büyüklerimden de duyduğum olaylar var böyle, ama birisinden bile musallatlık bir şey duymadım. Hepsi sapa sağlam ayakta şu an.

Musallat olduklarını nereden çıkardın? Biraz önce yazıştığım arkadaşa musallat mı olmuşlar mesela? 1 defa görünmeyle? Bu herkesin başına gelebilir, başına 1 defa geldi diye sana musallat oldu diye bir şey de yok. Çevremden de büyüklerimden de duyduğum olaylar var böyle, ama birisinden bile musallatlık bir şey duymadım. Hepsi sapa sağlam ayakta şu an.
Musallat olmayı geçtim görülemezler bile.
Öyle tarikatlar da zaten nadir. Gidip suçsuz günahsız 12 yaşında çocuğa mı musallat olacaklar? Ya da gözükecekler?
Görülmeleri de öyle basit bir olay değil yalnız. Tarikat gerekli. Cinlerin Dünya ile bağlantı yapmaları inanılmaz zordur, imkansıza yakın bir şeydir. Sadece rüyalar aracılığıyla bazen gözükürler.

Görülmeleri de öyle basit bir olay değil yalnız. Tarikat gerekli. Cinlerin Dünya ile bağlantı yapmaları inanılmaz zordur, imkansıza yakın bir şeydir. Sadece rüyalar aracılığıyla bazen gözükürler.
Kusura bakma da saçmalamışsın, şimdi bir yakınımın anlattığı şeyden örnek vereceğim, tabi bu baya eskiye dayanır belki 100 yıl öncesi. Üç harflilerin ormanda düğün yapma seslerini duymuş. Şimdi bu tarikatlık bir şey mi? Nedir bu? Hele ki ıssız yerlerde bu tür olaylar daha fazla meydana gelir.

Kusura bakma da saçmalamışsın.
Kusura bakma ama sen saçmalıyorsun. Adamın dediği şey açık yani kimseye kolay kolay musallat olmazlar diyor, sen neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?

Kusura bakma ama sen saçmalıyorsun. Adamın dediği şey açık yani kimseye kolay kolay musallat olmazlar diyor, sen neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?
Birilerinin yardakçılığını yapmadan vaz mı geçseniz artık? Kendi görüşünü yazamıyor musun sen?

Ayrıca bende aksini söyledim farkındaysan, musallatlık'la ilgili bir şey yok dedim, herkesin başına gelebilir bu diyorum. Geliyor da. İnanmak istediğin gibi değil olan şeylere inanırsan zaten bana hak vereceksin. Musallat ayrı, böyle olaylar ayrı. Benim de çok eskiden -her ne kadar korkutucu olmasa da- küçük bir olay yaşamışlığım var böyle. Bunun nesine inanayım şimdi ben? Başıma gelmiş bir şeye mi inanayım yoksa dayanaksız bir şeye mi inanayım? Ayrıca bir şeyi kanıtlamaya çalıştığım falan da yok, azıcık araştırırsan inanmadığın şeylerin gerçek olduğunu göreceksin.

Bir de mesajımın tümünü ele alarak yaz, kendince belli bir kaç tane mesaj kasacağım diye kesip kesip mesaj yazma.

Geri
Yukarı