Kardeşim sınav zamanı dizi izliyor

SeikalR

Decapat
Merhaba, benim kardeşim bu sene LGS'ye girecek fakat çok dizi izlemek istiyor. Bu aralar arkadaşının da diziye ilgisi olduğu için dizileri bitirmek, izlemek istiyor. Biraz izliyor ama bazen de çok izliyor. Sınav döneminde kafasını doldurmaması için dizi izlemesini yasaklayayım mı sizce? Kafasını boş doldurup sınavda aklına dizi gelmesini falan istemem. Çünkü bana da olmuştu. Sınav çözerken acaba diğer sezonda ne olacak diye merak edip sınava odaklanamadım. Sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu sene LGS'ye girdim. Okullar açıldığı an tüm elektronik cihazlarla iletişimimi kestim. Sonuç: 0,89'luk dilimdeyim ve 3 gün sonra açıklanacak okulumu bekliyorum. Tavsiyem bu şekilde, baskıcı diyecekler olabilir fakat 3 sene bunun keyfini süreceğim.

Sınav döneminde kafasını doldurmaması için dizi izlemesini yasaklayayım mı sizce? Kafasını boş doldurup sınavda aklına dizi gelmesini falan istemem. Çünkü bana da olmuştu. Sınav çözerken acaba diğer sezonda ne olacak diye merak edip sınava odaklanamadım. Sizce?
Daha okullar bile açılmadı, bırakın istediğini izlesin. Okullar başlayınca yasaklamazsınız ama belirli kısıtlamalar getirirsiniz; mesela şu kadar soru çözme, şu kadar kitap okuma, şu kadar tekrar, ondan sonra bilgisayar, dizi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı