TikTok kapatılmalı mı?

Sizce?

• Kapatılsın

Oy: 84 75,7%
  • Kapatılmasın

Oy: 12 10,8%
  • Yaş sınırı getirilsin

Oy: 15 13,5%

• Oy verenlerin toplamı
    111
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

memorishy

Hectopat
Makaleler
19
Yer
Giuseppe Meazza
Benim düşüncelerim:
Sırf TikTok'u saçma sapan videolar var diye kapattırmak bana göre yanlış geliyor. Çünkü böyle saçma videolar Instagram'da da var, YouTube'da da var, Twitter'da da var ve eskiden bu uygulamanın benzeri olan Vine'da da vardı. TikTok'u bu kadar öne çeken şey çok reklam yapmaları ve bu reklamın sonucunda bir çok kullanıcıya ulaşması. Bana göre bu uygulamaya yaş sınırı getirilmeli çünkü cidden yaş ortalaması 10-9 falan. Bardağın hep boş tarafına bakmaktansa dolu tarafına da bakalım. Bu uygulamada yapılan güzel işler, mizahlar da var ve bazen kullanırken eğlendiğim, bilgilendiğim de oluyor (Yabancılar bu konuda cidden çok iyi.).
Üstteki görüşlerime göre yaş sınırlaması kesinlikle getirilmeli en az 14...

Güvenlik olayına gelecek olursak bahsedildiği gibi bilgi sızdırma olayı çok yüksekse direkt kapatılması daha uygun olur. Microsoft'un TikTok'u alması belki TikTok'un güvenilir olmasına katkı sağlayabilir.

Maalesef ki yaş ortalamasının 9-10 kadar düşük olmadığını düşünüyorum. Kötü tarafı da bu.
Veri sızdırma konusunda ise Çin'in yaptığı hiç bir şey masum değil gibi gelmiştir zaten hep bana.

Tiktok'ta düzgün bir içerik yok ki, en azından YouTube, Instagram gibi mecralarda bunlar illaki var. Geçen gün bir çocuk tiktokta gördüğü bir soda şişesi videosu yüzünden tek gözünü kaybetmiş. Devlette buna hiçbir şey yapmıyor. Tiktok'u savunmayın lütfen. :/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı