Kardeşimi saçma sapan oyun parodileri ve oyun kanallarından nasıl kurtarırım?

Merhaba arkadaşlar, kardeşim her eline bilgisayar, tablet veya telefon geçtiğin de saçma sapan kanalları izliyor. Mesela saçma sapan Minecraft parodileri olan kanalları izliyor.

O kanalların da özeti şu:
+Aa, örümcek adam gelmiş. Seni seviyorum örümcek adam, hadi beni öp.
-Tabii ki güzel kız.

O kadar saçma ki bir de arada bunların taklidini yapıyor. Hele bir de şu Roblox kanalları var ya. Harika panda, yok babi oyunda, saçma sapan kanallar. Genellikle hep oyunların Rp'sini izliyor, parodilerini falan. Bazı kanallar ileride onu olumsuz etkileyebilir. Yani ben gidip de Barış Özcan izlesin demiyorum. Normal kanalları izlesin, Slim'e yapma videolarına bile razıyım. Yeter ki şu kanalları izlemesin. Kanalları önerme diyorum, engelliyorum. Nasıl ezberlemişse gidip tekrar açıyor engelleri. Sizce ne yapayım artık bu kanalları izlememesi için?

Telefonuna family link indir ben indirdim sadece benim izin verdiğim uygulamalara ve sitelere girebiliyor.

Hocam maaşallah siz devrim yapmışsınız.
Başka türlü nasıl başa çıkabilirim. Annem babam çalışıyor ben de evden çalışıyorum. Derse bile zorla sokuyorum kahvaltısını hazırlıyorum. Ders çalışsın diye ekstra ne isterse alıyorum. Maaşımı alıyorum cebime daha girmeden 1300 lirası kardeşime aldığım bilgisayara gidiyor. Daha bunun üstüne bir o kadar da kendisine harcıyorum. Bir özen gösterip şu videoları bırakamıyor çok sinirleniyorum.
Fakirliğin gözü kör olsun.
1 yıl birikim ve 7500 lira banka kredisi hocam ben de fakirim normal şartlarda.

Başka türlü nasıl başa çıkabilirim. Annem babam çalışıyor ben de evden çalışıyorum. Derse bile zorla sokuyorum kahvaltısını hazırlıyorum. Ders çalışsın diye ekstra ne isterse alıyorum. Maaşımı alıyorum cebime daha girmeden 1300 lirası kardeşime aldığım bilgisayara gidiyor. Daha bunun üstüne bir o kadar da kendisine harcıyorum. Bir özen gösterip şu videoları bırakamıyor çok sinirleniyorum.
Vallaha benim abim böyle bir şey yapsa ben bir dediğini iki etmem. O kadar masraf etmişsiniz bilgisayar almak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı