Saçma sapan rüyalar görmek

Selam. Arkadaşlar aklınıza gelen bütün saçma olaylar (bazıları) rüyam oluyor. 10 yıl önceki sevdiğim kızı rüyada görüyorum ve daha saçma şeyler. Normal mi?

1-2 ay önceki olayda aklınıza bir şey takılır. Araştırırsınız araştırırsınız bulamazsınız.
Sonra bir gün korkunç bir rüya ile zihninize zuhur eder. Ben artık alıştım bu duruma. 6 yaşımdan beri her gün saat 2 civarında korkunç bir rüyayla aklıma takılan şeyi hatırlar kalkar su içerim.

Her zaman korkunç olmaz tabii. Bir keresinde unuttuğum bir ödevi rüyamda hatırladım.
Düzeltilebilecek bir kusur değil. Aslında kusur bile denmez bana göre. Bazı insanların melankolisi fazladır. Bende o insanlardanım.

Tabii bu söylediklerim benim için. Bende saçma rüyalar görüyorum. Saçma denmez bence.
Zihnimizin daha önce gördüklerimizi karıştırıp yorumlaması gibi bir şey. Haftada bir kere bende görürüm öyle rüyalar. Öyle olduğunda rüyamda gördüklerimi kalem ve kağıtla tasvir etmeye çalışır, zihnimin neyi yorumlamaya çalıştığını anlamaya çalışırım. Anladıktan sonra genelde o rüyayı görmem. Fakat bazen zihnimin yorumunu anlayamam, işte o zaman yılda 4-5 kere aynı rüyayı görürüm.

Sonuça gelirsek zihninin yaşadığın hangi olayı yorumladığını anlayıp o olayı tekrar gözden geçirirsen bundan kurtulursun.

Geri
Yukarı