Kardeşimin dersleri çok kötü

Okulda öğretmenleri belki onu küçük düşürmüş ve zorbalık yapmış olabilir. Bu onu okuldan soğutmuş olabilir. Oturun en baştan mantığıyla dersleri anlatmaya çalışın ödevler verin ilgilenin cezalandırmak çözüm değil.

İleride telefondan görüp işid, PKK, ypg gibi terör örgütlerine katılmasın dikkat edin.
Abi abartmayın ya.

Çocuğun canı sıkkın telefonu ve interneti köklü hayatından çıkarmak ters teper gün için program lazım ders tekrari atıyorum 2 ile 4 arası
4 ile 6 arası telefon
6-7 arası dinlenme
8-9 dışarı gibi program yapilirsa düzen oturucaktir.

Bir telefon bagımlılıgını yasamadan anlamak cok zor.
Direk telefonu alın demekle olmuyor sen bir telefon bagımlısını birden bıraktıramasınız yavas yavas kullanmasını azaltın dısarıya cıkmasını saglayın en basit Mac yapacağız gel deyin telefonu yavas yavas bırakınca ders calısmasını saglayın.

Yanlış bir düşünce liseye geçip sınıfta kalınca 1 yılını boşa geçirmiş olur böyle devam edilirse.
Sınıfta kalması evet iyi olmaz ama sınıfta kalmadığı sürece istediği gibi takılsın. Ortaokul ortalaması ve lgs puanı o kadar önemli değil zaten tüm okullar aşağı yukarı aynı eğitimi veriyor. Ben fen lisesi kazanıp okumuş biri olarak söylüyorum. O yaşlarda bence insanlar ders ders diye kafayı yemektense istediğini yapmalı. Mesele üniversite kazanmaksa meslek lisesinden bile tıp kazanan çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı