Kardeşimin dersleri çok kötü

Sınıfta kalması evet iyi olmaz ama sınıfta kalmadığı sürece istediği gibi takılsın. Ortaokul ortalaması ve lgs puanı o kadar önemli değil zaten tüm okullar aşağı yukarı aynı eğitimi veriyor. Ben fen lisesi kazanıp okumuş biri olarak söylüyorum. O yaşlarda bence insanlar ders ders diye kafayı yemektense istediğini yapmalı. Mesele üniversite kazanmaksa meslek lisesinden bile tıp kazanan çıkıyor.
Bence çocuğun okuduğu lise önemli.

Hocam iyide liseye geçmeden önce verimli çalışmaya veya en azından dersi dinlemeye alışsa güzel olmaz mı?

Sınıfta kalması evet iyi olmaz ama sınıfta kalmadığı sürece istediği gibi takılsın. Ortaokul ortalaması ve LGS puanı o kadar önemli değil zaten tüm okullar aşağı yukarı aynı eğitimi veriyor. Ben fen lisesi kazanıp okumuş biri olarak söylüyorum. O yaşlarda bence insanlar ders ders diye kafayı yemektense istediğini yapmalı. Mesele üniversite kazanmaksa meslek lisesinden bile tıp kazanan çıkıyor.

1 günlüğüne sanayiye verin. İyice ezsinler çocuğu. Eğer dersini çalışmazsa hayatı boyunca sanayide kalacağını söyleyin.

Kardeşim 12 yaşında yani 6.sınıfa gidiyor fakat derslerinde berbat durumda, şu an ortalaması 52 civarlarında, çoğu sınavları girilmiş, sınıfta dersleri en kötü 2. öğrenci konumunda şu an, zaten iyice telefon bağımlısı oldu, telefon,televizyon,bilgisayar hep bu üçlü arasında gezip dolaşıyor, gece 2-3de falan yatıyor, dışarıda çıkmıyor doğru düzgün, çıksa bile anne zoruyla 2 dakika falan, ne yapmalıyız, çok kötü durumda şu an, hocalar falan hep şikayetçi durumda?

Yasaklayıp napıyorsunuz? Kalk ders çalışana kadar bunlar sana yasak falan mı diyorsunuz? Böyle ise bu bana pek etkili bir yöntem gibi gelmiyor, bir disiplin şeyi falanda yok ise sanırım. Gece erken yatmasını söylüyor musunuz? Peki siz işiniz vb. bir şey olmadığı halde yatıyor musunuz erken? Yoksa siz oturuyorsunuz ve çocuğa yatmasını mı söylüyorsunuz? Böyle bir durum ise çocuğun yatma isteği belki gelmeyebilir diye düşünüyorum veya ekstra bir istek azda olsa. Bunların haricinde evde ki davranışlarda etki edebilir heralde.

Al okuldan işe ver en mantıklısı. Ailesine oara kazandirir en azindan.

Çocuğunuz olmadığı nereden belli. İlk okul 2 de çocukların elinde telefon var, başkalarından görüyor, aile de görüyor. Sıkıysa engelle..

Okumayacaksa okumasın, çırak olsun sanayide. Para orada zaten, okuyup ne kazanacak?
Zaten bu cocuk okuyamazda normal biri okursa cok sey kazanabilir hocam bence

Normal bir iş yerinde normal altı bir maaş alır Türkiye'de sonra KPSS kasar.
Alakasi yok gidip adam gibi bilkent odtu gazi haccetepe başkent itü gibi uniler kazanirsa cok guzel maas alir kpss kasmayi sizin gibi dandirik unilerde okuyanlar kasar

Yeni konular

Geri
Yukarı