Kardeşin uygunsuz hareketleri nasıl düzeltilir?

@342524 Erkek ve 10 yaşında.

Bilgisayar bana ait fakat oynamalarına izin veriyorum.
Ben olsam hesaba şifre koyardım, ertesi gün geldiğinde açamaz ve seni bekler, sana "Neden şifre koydun?" diye sorar ve bende "Dediklerimden ve yapmanı istemediğim şeyleri yaptın. Eğer ne zaman düzgünce davranırsan o zaman sana izin veririm." diyerek ders verirdim.

Şiddeti önermiyorum. Ama ben olsam 10 defa dövmüştüm.
1-2 yıldır aynı hareketleri tekrarlıyor sadece 10 defa döveceğinizi sanmam.
Ben olsam hesaba şifre koyardım, ertesi gün geldiğinde açamaz ve seni bekler, sana "Neden şifre koydun?" diye sorar ve bende "Dediklerimden ve yapmanı istemediğim şeyleri yaptın. Eğer ne zaman düzgünce davranırsan o zaman sana izin veririm." diyerek ders verirdim.
Öyle yaptığım zaman anneme veya anneanneme beni şikayet edip başlarının etini yiyor ve sonunda açtırıyor cezayı.

1-2 yıldır aynı hareketleri tekrarlıyor sadece 10 defa döveceğinizi sanmam.

Öyle yaptığım zaman anneme veya anneanneme beni şikayet edip başlarının etini yiyor ve sonunda açtırıyor cezayı.
Bence sonuna kadar hakkınızı savunun. Bilgisayar sizin sonuçta. İster izin verirsiniz ister vermezsiniz. Durumu ailenize de anlatırsınız. Anlayışla karşılarlarsa problem yok anlamazlarsada sana ceza bile verseler davandan geri dönme.

Sorun ailede, çocuğa terbiye verememişler. Alacaksın elinden her şeyini, gör bakalım nasıl süt kuzusuna dönüyor. Uslanmazsa temiz bir dayak atarsın olur biter.

10 yaşındaki bir çocuğun eline kontrolsüz bir şekilde teknolojik alet verilmez, sonucu böyle oluyor işte.

Geri
Yukarı