Kardeşlerden nefret etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umarım kardeşlerin için düşüklerinden bir an önce pişman olursun.

Bir insan böyle olmamalı ya kardeşin o senin kardeşin. Ben abim ve ablam için canımı veririm onlarda benim için verir, siz ne yaşadınız böyle düşünebiliyorsun.

Mecâzi anlamda söylediğimi anlamalıydın. Konumuz bu değil, kardeşlerinden nefret etmen. Kardeşlerine öfken geçici olmalı normal şartlarda ama sen tır diyorsun beyaz ışık diyorsun. Normal bir insan bu kadar cani olamaz kan bağı bulunan kişilere.
Orada 12 yaşına kadar diye belirttim zaten. Ondan sonra baktım kabul olmuyor, saldım. Ayrıca bu kan bağına bu kadar takılmayın, kan bağı olunca ne oluyor hala anlamadım.

Ergenliği bu kadar abartmayın. Ergen olduğunu kabul etmek zor bir şey değil. Ergenlik gelişim çağında hormonlar tamamen yerine oturana kadar geçilmesi zorunlu olan bir evredir. Ve ben ergenliğe girdiğim yılda ölmeleri için dua etmeyi bıraktım, yani okumayı bil biraz.

Orada 12 yaşına kadar diye belirttim zaten. Ondan sonra baktım kabul olmuyor, saldım. Ayrıca bu kan bağına bu kadar takılmayın, kan bağı olunca ne oluyor hala anlamadım.
Şöyle izah edeyim: Aynı ailenin çocuklarısınız, aynı kanı taşıyorsunuz, aynı soydan geliyorsunuz. Belki kardeşin de senin hakkında senin gibi düşünüyordur (umarım düşünüyordur). Kardeşler, hayatta birbirlerine sahip çıkar, kollar, destekler, birlikte üzülür, birlikte sevinir. Hiç mi aklına gelmedi bunları düşünmek, kardeşini olduğu gibi kabullenmek? Gelmiş burada "ölmeleri için dua ediyordum" diyorsun bir de.

Kardeşlik bu zaten; kavga edeceksiniz, dövüşeceksiniz, küseceksiniz, tartışacaksınız ama en nihayetinde gelip yine aynı masada yemek yiyeceksiniz. Hiç nefret etmedim niye nefret edeyim ki? Gelecekleri açık olur inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle izah edeyim: Aynı ailenin çocuklarısınız, aynı kanı taşıyorsunuz, aynı soydan geliyorsunuz. Belki kardeşin de senin hakkında senin gibi düşünüyordur (umarım düşünüyordur). Kardeşler, hayatta birbirlerine sahip çıkar, kollar, destekler, birlikte üzülür, birlikte sevinir. Hiç mi aklına gelmedi bunları düşünmek, kardeşini olduğu gibi kabullenmek?
Yok, hiç aklıma gelmedi. Ben bu saydıklarınızı arkadaşlarım için yapıyorum. Ve evet, umarım düşünüyorlardır. Neden düşünmesinler, düşünenlere bir şeyler yapmıyorlar sonuçta.

Yok, hiç aklıma gelmedi. Ben bu saydıklarınızı arkadaşlarım için yapıyorum. Ve evet, umarım düşünüyorlardır. Neden düşünmesinler, düşünenlere bir şeyler yapmıyorlar sonuçta.
Yok, siz iflah olmazsınız. Daha kardeşliğin ne olduğunu bilmeden gelmiş burada konu açıyorsunuz. Sizin hakkında kötü düşünmeleri iyi bir şey mi?

Abimden nefret etmiyorum.
Ne kadar gıcık olsa da kıyamam vuramam.

Kız kardeşimden nefret etmiyorum ama bayağı kızgınım ona.
Daha bebe olduğu halde ergen kız triplerine girdi, bad girl olacak diye korkuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı