Kardiyo önerisi

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, 19 yaşındayım ve spor geçmişim var. Yakın zamanda, mayıs ayında hastalığımdan dolayı bırakmak zorunda kalmıştım, kullandığım ilaçlar ve biraz da boğazımı tutamamamdan dolayı 12 kilo aldım mayıstan bu yana. Haliyle göbek bir yana baldırlar bi' yana saldım kendimi tamamen. Spora yeniden başlıyorum fakat hala bodybuilding yapmam yasak, sadece kardiyo ve koşu tarzı spor yapmama izin veriyor doktorum, boyum 174, kilom 82, sağlık sorunum kalple ilgili değil, o yüzden kardiyonun yoğunluğunu yavaş yavaş arttırmamda bir sakınca yok. Sizce nasıl bir programla başlamalıyım, nasıl devam etmeliyim, herkese özel yapılıyor, bu işleri biliyorum ama en azından bana fikir vermenizi istiyorum. Yediklerime dikkat ediyorum, nasıl beslenmem gerektiğini biliyorum, sadece kardiyo önerisi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce kalp ritminizi belirli bir seviyede (120-130) uzun süre tutacak steady cardiolara başlamanızı öneririm. Zamanla kondisyonunuz toparlandıkça HIIT veya farklı ip atlama, merdiven çıkma makinesi gibi şekillere kayabilirsiniz.
Steady önerim; %5-10 eğimde 4.5-5 hızda 45 dakika yürüyüş (yarısında düzleyip 1 dk normal düz yürüyünüz bel ağrısı olmaması için)

NOT: Tabi bunu doktorunuza yine de sorun.

Bunun dışında basketbol ve futbol aşırı şekilde kalori yakmanıza ve günlük kalori açığı oluşturmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla kilo verirsiniz. Sağlıklı beslenerek elbette.

Önce kalp ritminizi belirli bir seviyede (120-130) uzun süre tutacak steady cardiolara başlamanızı öneririm. Zamanla kondisyonunuz toparlandıkça HIIT veya farklı ip atlama, merdiven çıkma makinesi gibi şekillere kayabilirsiniz.
Steady önerim; %5-10 eğimde 4.5-5 hızda 45 dakika yürüyüş (yarısında düzleyip 1 dk normal düz yürüyünüz bel ağrısı olmaması için)

NOT: Tabi bunu doktorunuza yine de sorun.

Bunun dışında basketbol ve futbol aşırı şekilde kalori yakmanıza ve günlük kalori açığı oluşturmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla kilo verirsiniz. Sağlıklı beslenerek elbette.
Çok teşekkür ediyorum, bir şey sormak istiyorum, internette okuduğum kadarıyla HIIT cardio için 140-150’li nabızlar söylüyorlar, fazla değil mi biraz? Sakıncası yoksa ileride bu nabız değerlerine çıkmayı deneyebilirim.

Çok teşekkür ediyorum, bir şey sormak istiyorum, internette okuduğum kadarıyla HIIT cardio için 140-150’li nabızlar söylüyorlar, fazla değil mi biraz? Sakıncası yoksa ileride bu nabız değerlerine çıkmayı deneyebilirim.
Ben 10 set (1dk 14'te koşuş, 30sn 3'te yürüyüş) şeklinde HIIT yapıyorum, nabzım 200'leri vuruyor. Böyle yapma diyenler oldu. Verimini geçen gün gördük yakın dostumla. İkimizde ilk kez kan verdik kızılayda. Arkadaş ölüyordu ben yerime bile oturmadım. Doktor bünye sağlammış kardeşim senin durumun anormal, sedyede yatan arkadaşının durumu normal dedi :)
NOT: Tabi siz benim yaptığımı yapmayın :) Önce eğimli şekilde yürüme kardiyoları ile bir vücudu ısındırın birkaç hafta. Tabi bunu bile doktorunuza veya bilen birine danışın derim.

Ben 10 set (1dk 14'te koşuş, 30sn 3'te yürüyüş) şeklinde HIIT yapıyorum, nabzım 200'leri vuruyor. Böyle yapma diyenler oldu. Verimini geçen gün gördük yakın dostumla. İkimizde ilk kez kan verdik kızılayda. Arkadaş ölüyordu ben yerime bile oturmadım. Doktor bünye sağlammış kardeşim senin durumun anormal, sedyede yatan arkadaşının durumu normal dedi :)
Çok teşekkür ediyorum hocam ilgilendiğiniz için, yavaş yavaş arttıracağım o zaman dozunu cardionun :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı