Kardiyo yapmak boş mu?

Kardiyovasküler antrenman sağlıklı bir kalp ve damar sistemi için önemlidir. Kondisyonu artırır, kan basıncını düşürür, kalp sağlığını artırır ve en önemlisi kolesterol seviyelerini düşürür. Hiç bir egzersiz önemsiz değildir. Spora karşı olan bakış açını öncelikle değiştirmen lazım. Ortalama bir ağırlık antrenmanında (Kilodan, kiloya değişir) 110 ila 220 kalori arası kalori harcanır. Kilo kaybetmek daha doğrusu yağ oranı düşürmek sadece egzersiz değil beslenme ile gerçekleşir. Kalori açığı oluşturmadığın sürece ne yazık ki yağ kaybedemezsin. Tabii ki kalori açığı yaratırken vücuduna giren besinlerde çok büyük önem taşıyor.

Kardiyovasküler antrenman sağlıklı bir kalp ve damar sistemi için önemlidir. Kondisyonu artırır, kan basıncını düşürür, kalp sağlığını artırır ve en önemlisi kolesterol seviyelerini düşürür. Hiçbir egzersiz önemsiz değildir. Spora karşı olan bakış açını öncelikle değiştirmen lazım. Ortalama bir ağırlık antrenmanında (Kilodan, kiloya değişir) 110 ila 220 kalori arası kalori harcanır. Kilo kaybetmek daha doğrusu yağ oranı düşürmek sadece egzersiz değil beslenme ile gerçekleşir. Kalori açığı oluşturmadığın sürece ne yazık ki yağ kaybedemezsin. Tabii ki kalori açığı yaratırken vücuduna giren besinlerde çok büyük önem taşıyor.

Hocam göğüs yağlarım ve kaçam kilo verince gider mi, ayrıca onlara özel egzersiz falan var mı bir 50-100 kalori yaktıracak o bölgelerde?

Hocam göğüs yağlarım ve kaçam kilo verince gider mi, ayrıca onlara özel egzersiz falan var mı bir 50-100 kalori yaktıracak o bölgelerde?
Bölgesel zayıflama gibi bir durum söz konusu değil ne yazık ki. Dediğim gibi yağ oranınızı düşürmeniz gerek buda kalori açığı oluşturarak mümkün. Sana tavsiyem full body antrenmandır, haftada 3 gün full body antrenman ve güzel bir beslenme ile 2-3 ay içerisinde gözle görülür sonuç alırsınız. Şunu da unutmamak lazım bu kiloları 1 günde almadınız, hemen sonuç görmeyi beklerseniz motivasyonunuzu kaybedersiniz. Sabırla ve disiplinle üstesinden gelinmeyecek bir şey değil.

1678262869097.png

Ekte gördüğün program başlangıç için ideal olduğunu düşünüyorum. Hareket formlarını internetten iyice analiz etmeni şiddetle tavsiye ederim. Özellikle Squat ve Deadlift formları sakatlanmamak için çok önemli.
Video linki atmak yasak mı bilmiyorum o yüzden Youtube'a Core Nefes Egzersizleri yaz ve o videoyuda izle, ısınma ve nefes yapacağın antrenman kadar önemlidir.

Bölgesel zayıflama gibi bir durum söz konusu değil ne yazık ki. Dediğim gibi yağ oranınızı düşürmeniz gerek buda kalori açığı oluşturarak mümkün. Sana tavsiyem full body antrenmandır, haftada 3 gün full body antrenman ve güzel bir beslenme ile 2-3 ay içerisinde gözle görülür sonuç alırsınız. Şunu da unutmamak lazım bu kiloları 1 günde almadınız, hemen sonuç görmeyi beklerseniz motivasyonunuzu kaybedersiniz. Sabırla ve disiplinle üstesinden gelinmeyecek bir şey değil.

Eki Görüntüle 1694200

Ekte gördüğün program başlangıç için ideal olduğunu düşünüyorum. Hareket formlarını internetten iyice analiz etmeni şiddetle tavsiye ederim. Özellikle Squat ve Deadlift formları sakatlanmamak için çok önemli.
Video linki atmak yasak mı bilmiyorum o yüzden Youtube'a Core Nefes Egzersizleri yaz ve o videoyuda izle, ısınma ve nefes yapacağın antrenman kadar önemlidir.
İyimiş hocam. Sizinle daha detaylı konuşabilir miyiz?

Konuyu açma sebebin "kardiyo yapma knk" cevabını alıp, hee doğru diyor diyip kardiyoyu bırakmak ve içini rahatlatmak sanırım. Kardiyo gerekli bro. Çoğu bodybuilder bulkta bile kalp, damar sağlığı için ve metabolizmaya olumlu etkisinden dolayı kardiyo yapıyor. Sen kilo verirken yapmamanın peşindesin. Ben 25 kg verdim, her allahın günü kardiyo yaparak yaptım bunu. Sabah aç karnına 45dk kardiyo yap, bakalım o gün istesen de diyetini bozabiliyor musun.

Hocam diyet konusunda diyetisyen desteğine başvurdunuz mu? Yoksa kafanıza göre mi diyet yapıyorsunuz önce onu öğrenmemiz lazım.

Kardiyo yapmadan kilo veriyorum, ve kardiyo yapılmasını öneriyorum. Kardiyo yapmamak kilo vermemi çok yavaşlatıyor. 4 ayda 8 kilo verdim (Bu biraz benim metabolizmamla da alakalı, benimki biraz yavaş.), sadece yemekten kıstım ve antreman yaptım. Kardiyo yapsam kaç kilo vermiş olurdum bilmiyorum. Ben yapmayı sevmediğim için yapmıyorum ve kilo vermemi yavaşlattığının farkındayım. O yüzden daha hızlı kilo vermek istiyorsan antreman sonrası kardiyo yapman gerek. Benim antremanım 1.5-2 saat sürebiliyor, kardiyo yapacak isteğim olursa da 20-30 dakika kardiyo yaparım. Sana da süre oranı olarak bu şekilde yapmanı öneririm. Atıyorum 1 saat antreman yapacaksan 20 dakika da kardiyo yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı