Kardiyordan sonra yemek yenmeli mi?

Merhaba, yaklaşık iki saat ortalama ve üst hızda bisiklet sürdüm. Bazen yokuş çıktım. Onun öncesinde ağırlıksız elimden geldiğince spor yaptım. (ege Fitness'ın yaptıklarından) şu an saat 20:44 ve 500 ML su içmeme rağmen açım. 62 kiloyum fakat skinny fat im. (88 kilodan düştüm) kas yıkımı olmasını istemediğim için nasıl beslenmeliyim? Şu an tavuk kaynıyor onu yiyeceğim ama kilo aldırır mı mesela? Bazal metabolik hızım 1660 civarı internetteki hesaplamalara göre. Ortalama 800-1000 kalori falan yakıyorum kendim sporla bazen daha fazla oluyor eğer internetteki veriler doğruysa. Nasıl beslenmeliyim?
O kilolardan düşüp skinny fat kalmanızın nedeni yanlış kilo verdiğinizi gösterir. İki saat bisiklet sürüyorsun ve sadece 500 ml su tüketiyorsan son derece yanlış. Bu şekilde her türlü problem ortaya çıkar. Beslenmenin çözümü basit onlarca program var. Girersin bir tanesine verilerini ortalama değerlerin çıkar. Ona göre kendinde dener ve duruma göre yükseltir veya düşürürsün. Günümüzün ekonomik şartları ortada bazen o kadar yüksek protein almayabilirsin ama mükemmeliyetçi olmaya da gerek yok. Profesyonel sporcu değilsin sonuçta. Bazı besinler hazımsızlık yapabilir. Bunu da kendinde deneyerek bulacaksın. Mide ile ilgili problemleri bazen doktorlar bile çözemiyor.

O kilolardan düşüp skinny fat kalmanızın nedeni yanlış kilo verdiğinizi gösterir. İki saat bisiklet sürüyorsun ve sadece 500 ML su tüketiyorsan son derece yanlış. Bu şekilde her türlü problem ortaya çıkar. Beslenmenin çözümü basit onlarca program var. Girersin bir tanesine verilerini ortalama değerlerin çıkar. Ona göre kendinde dener ve duruma göre yükseltir veya düşürürsün. Günümüzün ekonomik şartları ortada bazen o kadar yüksek protein almayabilirsin ama mükemmeliyetçi olmaya da gerek yok. Profesyonel sporcu değilsin sonuçta. Bazı besinler hazımsızlık yapabilir. Bunu da kendinde deneyerek bulacaksın. Mide ile ilgili problemleri bazen doktorlar bile çözemiyor.

Hocam 500 ML su içmemin nedeni gerçekten aç mıyım yoksa susuz muyum diye test etmek için. 500 ML daha içtim. Bir litre falan daha içerim susuzluğum geçmedi ama açım.

Hocam 500 ML su içmemin nedeni gerçekten aç mıyım yoksa susuz muyum diye test etmek için. 500 ML daha içtim. Bir litre falan daha içerim susuzluğum geçmedi ama açım.
O kadar terle birlikte bu kadar su içmen az. Daha fazla su içmeye çalış. Yemekten korkmaya gerek yok. Abartmadıktan sonra. Kendin miktarları deneye deneye bulabilirsin.

Hocam benim karnım çok şişiyor. kardiyo sporları yapmadan geçmiyor. (bisiklet sürmeden daha doğrusu)

Ve kilo vermek istiyorsan ve daha iyi bir vücuda sahip olmak istiyorsan tüm vücudun için bir antrenman programı yapman daha iyi olur sadece ve kilo vereceğim diye her şeyi yememezlik yapma vitamin eksikliğinden saçların dökülür kilo vereceğim diye pirinç makarna tavuk yiyorsum vitaminsizlik baş gösterdi 2.5 yıldır hala düzelmedi TR doktorları sağ olsun ilgilenmediler o yüzden yavaş ver ama sağlıklı bir biçimde ver.

Eğer o gün az

Pilavı makarnayı zaten genelde pilav ve makarna yemen lazım eğer et yemiyeceksen o gün çok çok az tere yağlı yap pilavı makarna kaynat hafif tuz at ye ben öyle yapıyordum bazen yağ alamadığın zaman yemek kaşığına zeytin yağı koyum yiyebilirsin
Hocam ama öyle aşırı spor yapmıyorum sadece kendimi zorlayacak kadar her gün ortalama kardiyoyuda sayarsak 4 saat falan. Ama ağırlık yok kendi vücut ağırlığımı kullanıyorum kilo alma problemi olur mu?
Ve kilo vermek istiyorsan ve daha iyi bir vücuda sahip olmak istiyorsan tüm vücudun için bir antrenman programı yapman daha iyi olur sadece ve kilo vereceğim diye her şeyi yememezlik yapma vitamin eksikliğinden saçların dökülür kilo vereceğim diye pirinç makarna tavuk yiyorsum vitaminsizlik baş gösterdi 2.5 yıldır hala düzelmedi TR doktorları sağ olsun ilgilenmediler o yüzden yavaş ver ama sağlıklı bir biçimde ver.
Benim saçım dökülüyor ki zaten😨 Ciddi oranda değil ama dökülüyor. Ben sanırım çok kasıyorum ama aklıma dert oldu artık göbeğim bir santim büyüse oha diyorum nasıl aşacağım bu durumu da bilmiyorum.

Hocam ama öyle aşırı spor yapmıyorum sadece kendimi zorlayacak kadar her gün ortalama kardiyoyuda sayarsak 4 saat falan. Ama ağırlık yok kendi vücut ağırlığımı kullanıyorum kilo alma problemi olur mu?
Sen sporu bırak ve biraz daha araştırma yapıp bilinçlenmeye bak. Çünkü bu yaptıklarında gelişim değil, gerileme gösterirsin. Her gün ortalama 4 saat spor yapmak nedir?

O kadar terle birlikte bu kadar su içmen az. Daha fazla su içmeye çalış. Yemekten korkmaya gerek yok. Abartmadıktan sonra. Kendin miktarları deneye deneye bulabilirsin.

Hocam mesela bugün şunları yedim: Sabah 4 büyük haşlanmış yumurta, biraz köy peyniri, göbek marul, piliç salam. Öğlen kavun, gofret ve çiziviç. Ama abur cuburlar aşırı düzey değil. Bir de bir tabak olmayacak kadar yağsız tavuklu şehriye çorbası. Kötü beslenme şekli mi acaba? Daha da bir şey yemedim bu arada.
Sen sporu bırak ve biraz daha araştırma yapıp bilinçlenmeye bak. Çünkü bu yaptıklarında gelişim değil, gerileme gösterirsin. Her gün ortalama 4 saat spor yapmak nedir?
4 saat dediğim 1 saati dinlenme 😄2 saati bisiklet sürme 1 saatte kendimi yormayacak şekilde vücut ağırlığı kullanarak spor.

Benim saçım dökülüyor ki zaten😨 ciddi oranda değil ama dökülüyor. Ben sanırım çok kasıyorum ama aklıma dert oldu artık göbeğim bir santim büyüse oha diyorum nasıl aşacağım bu durumu da bilmiyorum.

Tüm vücut bölgeleriyle spor yaparsan olmaz mesela bir gün kol bir gün bacak bir gün karın bir gününde sadece o kısımları çalış beslenme en önemlisi saçım dökülüyor demişsin emin ol ki kilolu ve saçlı olmak daha iyi saçlar dökülünce öz güven her şey gidiyor 2.5 yılda ancak vitaminsizlikten döküldüğünü söylediler aylarca vitamin hapları kullandım ve hala devam ediyorum o yüzden yavaş ver ama sağlıklı ver.

Tüm vücut bölgeleriyle spor yaparsan olmaz mesela bir gün kol bir gün bacak bir gün karın bir gününde sadece o kısımları çalış beslenme en önemlisi saçım dökülüyor demişsin emin ol ki kilolu ve saçlı olmak daha iyi saçlar dökülünce öz güven her şey gidiyor 2.5 yılda ancak vitaminsizlikten döküldüğünü söylediler aylarca vitamin hapları kullandım ve hala devam ediyorum o yüzden yavaş ver ama sağlıklı ver.

Tamam o zaman yiyeceğim. Bende takıntı oldu herhalde yiyince direkt kilo alıyorum sanıyorum. Size de geçmiş olsun Allah şifasını versin en kısa zamanda inşallah.

Hocam şunu da ekleyeyim ben 16 yaşındayım daha bilinçsiz olabilirim bana yapmam gerekenleri söylerseniz mutlu olurum gerçekten. (yaşla alakası olmadığını biliyorum)

Geri
Yukarı