Karga beslemek istiyorum

Siz beslersiniz bir şekilde ama karga sizin beslemenizi ister mi, hiç sanmıyorum. Bazı hayvanlar evcillik ve insanlarla ilişki bakımından zayıf. Kargalar da bırakın kendi halinde takılsın.
Kargayı eve hapsetmiyeceğim bana alıştığı zaman terasta camlar açık kalacak ve uçup gezebilecek ve istediği zaman, acıktığında geri dönebilecek. (tabi yapabilirsem :D)

Babamın emeklilikte meşgalesi tavuk hindi vs idi. 50 tane tavukla 6 dönüm bölünmüş arazide bizim çocuklara organik yumurta üretiyordu sağ olsun.

Şu an yumurta kaynağımız tükendi, çünkü senin o çok sevdiğin kargalar kümese dadandı ve yumurtaları yiyorlar. Önlem alamıyoruz. Köpek var, 5 tane hem de ama sallamıyorlar.
Korku 0.
Bir de öyle zeki bu karga denen hayvan ne önlem alsak hemen başka çözüm üretiyor.

Babama vur diyorum vurmuyor, n'apacaz bilmiyorum.

Alabiliyorsan gel Bartın'dan al hepsi senin olsun.

Babamın emeklilikte meşgalesi tavuk hindi vs idi. 50 tane tavukla 6 dönüm bölünmüş arazide bizim çocuklara organik yumurta üretiyordu sağ olsun.

Şu an yumurta kaynağımız tükendi, çünkü senin o çok sevdiğin kargalar kümese dadandı ve yumurtaları yiyorlar. Önlem alamıyoruz. Köpek var, 5 tane hem de ama sallamıyorlar.
Korku 0.
Bir de öyle zeki bu karga denen hayvan ne önlem alsak hemen başka çözüm üretiyor.

Babama vur diyorum vurmuyor, n'apacaz bilmiyorum.

Alabiliyorsan gel Bartın'dan al hepsi senin olsun.
Kardeşim neden bu kadar agresif bir tavır sergiliyorsunki? Ben sadece şehirde yaşayan bir insanım herhalde çarşı göbeğinde tavuk çiftliği bulamayız değilmi? Ekmeğinize taş koymak istemem ancak ben bu hayvanları seviyorum ve beslemek istiyorum hayat arkadaşı olarak zaten yabani bir şekilde yetişmez diye düşünüyorum. İşinde başarılar.

Bende yavru karga var, yuvadan düşmüş ailesini de bulamadığım için ortalıkta bırakamadım. Siz de bakıma muhtaç kalan bir yavruya yardımcı olabilirsiniz. Ama kesinlikle yuvadan almayın.
Ayrıca yavru bakmak çok emek isteyen bir iş. Her sabah erkenden kalkıp yumurta sarısı ve peynir veriyorum. Suyuna vitamin takviyesi yapıyorum ve tabii bolca ilgi ve sevgi şart. Ciğer, et ve tavuk haşlıyorum. Suyuyla ezip veriyorum. O kadar çok hayvan baktım ki içlerinde en hayranlık duyduğum hayvan karga oldu. Müthiş zeki ve eğlenceli bir hayvan. Mesela yemek verdiğinizde öyle bodoslama dalmaz. Bakar, düşünür alamayacağı boyuttaysa gagasını yan çevirip bıçak gibi kullanarak ikiye böler. Ayrıca bağınız kuvvetlendiğinde sizinle iletişim kurar. İsteklerini derdini kafasını sallayarak o bölgeye yönlendirir. İlginçtir pisliği sevmez. Barındığı yerin kirli olmasından huzursuz olur. En sevdiği yer, kafanız, omzunuz ve dizlerinizdir. Sevgiyi çok iyi alır ve çok aşırı sevecendir. Ben veterinere götürdümde omuzumda gideriz. Genelde herkes şaşkın gözlerle izler. Tabii karga insan dostluğu çok görülen bir durum olmadığından hep bir ön yargı vardır insanlarda. Köpekten daha sadık papağandan daha zeki hayvandır.
Lütfen yuvasından ayırmayın, onlara en iyi bakacak olan gene kendi akrabası olan diğer kargalardır. Yetişkin kargayı eğitmek çok zordur. Ama yavru bulursanız eğer gerçekten dünyada en güzel deneyimi yaşayacaksınız emin olun.

Geri
Yukarı