Kargo firmaları neden böyle?

ze10x

Kilopat
1 Ağustosta bilgisayarı sipariş verdim, 5 gün içinde kargoya verildi ve 7 ağustos yani cuma günü ankaraya gelen bir kargo, pazartesi gün içinde adresime nasıl ulaşamıyor ben çözemiyorum, böyle bir sorumsuzluğu çözemiyorum.

Tahmini Teslimat Tarihi 10.08.2020 09:00-18:00 diyor ama saat 17:10'da "ileriki bir tarihte teslimat için bekletiliyor" durumu giriliyor.

Yahu şube araçla evime 15-20 dakikalık mesafede, ben alışveriş yaparken, kargo şirketleri, alışveriş yaptığım firmadan payını rahatça, sorunsuzca alıyorken, ben neden ürünümü zamanında alamıyorum?

Yani sabahın 11:30'unda sözde dağıtıma çıktığı söyleniyor ki sisteme geç girilmiş bile olabilir, yani yola erken çıkmış bile olabilir. Gün içinde 15-20 dakikalık mesafeye çok rahat teslimat yapılabilecekken bu neyin nesi ya? üstelik bir de sms geliyor, kuryemiz geldiğinde şu kodu söyleyin, bunu söyleyin vs.
Gelmiyorsanız yollamayın abicim bu kadar basit.
Şimdiden savunacaklar için söylüyorum, pandemi yoğunluğuyla falan alakası da yok, birsürü kargo şirketi var bu yoğunluğa rağmen eksiksiz zamanında teslim eden.
Yollar bomboş, iş çıkış saati olmadıkça trafik yok, herkes evinde, yani kargo firmalarının kontrole şehirlerarası kontrole takılmaları dışında hiçbir sebep yok geciktirmek için.
Bu ülkede parasını ödediğimiz şeyin hizmetini düzgünce alamacak mıyız?
Ürün alınıyor, düzgün/sağlam gelecek mi, zamanında getirilir mi? Artık insanlar geç geleceğini dahi kabullenip "en azından ürünüm sağlam gelsin" diyor.
Elbette bu herkesin yaşadığı bi sorun ama herkes yaşıyor diye normalleştirmemek gerekiyor artık, ülkemiz işini doğru düzgün yapmayan tonla insanla dolu, açıkçası artık gına geldi. Para verilirken ben paramı geciktiriyor muyum? Eksik ödüyor muyum? Para ileriki bir tarihte ödenmek için bekletiliyor diyor muyum?

Resmen sorumsuzluk.

Ups.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet üzerinden bir daha bir şey alacaksanız Amazon TR'ye ilk önce bakmanızı tavsiye ederim. Kolay Gelsin isimli bir kargo ile çalışıyorlar ve dediğiniz gibi kargoyla alakalı her adımda SMS atıyorlar. "Evinize 15 dakika içinde geliyoruz evde misiniz? Eğer değilseniz lütfen bize bildirin ve adres değişikliği yapın" veya "Kargonuzu X isimli şahıs teslim aldı." gibi bir ton SMS alıyorsunuz. Kargoyu sizden başkasına bırakma durumları olduğunda da kişinin kimliğine bakmadan bırakmıyorlar. Konuyla alakasız
yazmışsın diyebilirsiniz ancak ben sadece böyle de bir şey olduğundan haberiniz olmasını istedim.

Gerekenden az personel çalıştırılıyor. Firmaların yöneticilerinin son bir kaç yılda 3-4'e katlanan e-ticaret potansiyelini kestiremediklerinden. Mevcut personellerin çoğu da yetersiz maaş alıp fazla mesaiye bırakılıyor. Bu durum da personelin agresifleşmesine, verimini yitirmesine sebep oluyor. Firma anlaşmalı olduğu firmadan anlaştığı rakamları tam alıyor fakat zincirin en önemli halkası ya yarım alıyor ya geç alıyor o aksaklık hizmete de yansıyor haliyle. Vaktiyle sayıp sövmeye gittiğim bir şubede beklediğimin aksine çok düzgün bir abinin çok düzgün bir şekilde izahı sonucu artık sövemiyorum arkadaşlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı