Kargo neden yolu uzatıyor?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Selamlar. Aldığım MacBook Pro 13" olduğu için 10 dakikada bir kargoyu takip ediyorum. Geçenlerde " Türkiye'nin en büyük limanı Mersin'de olduğu için Asya'dan gelen gemiler hep Mersin limanına geliyor" diye bir şey okumuştum. Ben de Mersin'deyim. Kargo neden Çin'den Bae'ye ardından nasıl Almanya'ya gidiyor? Önce yolunun üstündeki Türkiye'ye gelmesi gerekmiyor mu? Yoksa Almanya'dan geri TR'ye mi dönecek? (ayrıca nasıl Hong Kong'dan Almanya'ya bir günde gitmiş halen anlamış değilim)

kargo durum.png

kargo güzergah.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Global bir dağıtım olduğu için bir yük ile her ülkeye dağıtılıyor. Masraftan kaçınmak ve daha iyi bir hizmet için. Avrupa'dan size hava veya kara yolu ile ulaşacak.

Global bir dağıtım olduğu için bir yük ile her ülkeye dağıtılıyor. Masraftan kaçınmak ve daha iyi bir hizmet için.
Yani kargo Almanya'dam tır ile Türkiye'ye mi gelecek diyorsun? Aksi taktirde gemi tekrar TR'ye dönse bu sefer de yakıttan kayıp oluyor.

Yani kargo Almanya'dam tır ile Türkiye'ye mi gelecek diyorsun? Aksi taktirde gemi tekrar TR'ye dönse bu sefer de yakıttan kayıp oluyor.
Aynen öyle. Türkiye'ye dağıtım Avrupa'dan geliyor olabilir.

Selamlar. Aldığım MacBook Pro 13" olduğu için 10 dakikada bir kargoyu takip ediyorum. Geçenlerde " Türkiye'nin en büyük limanı Mersin'de olduğu için Asya'dan gelen gemiler hep Mersin limanına geliyor" diye bir şey okumuştum. Ben de Mersin'deyim. Kargo neden Çin'den Bae'ye ardından nasıl Almanya'ya gidiyor? Önce yolunun üstündeki Türkiye'ye gelmesi gerekmiyor mu? Yoksa Almanya'dan geri TR'ye mi dönecek? (ayrıca nasıl Hong Kong'dan Almanya'ya bir günde gitmiş halen anlamış değilim)

Eki Görüntüle 1191832

Eki Görüntüle 1191833
Başkalarının kargosu dağıtımda olduğu için yabancıların o yüzden dolaşıyor. Bir sorum olucaktı acaba gümrük vergisi felan çıkar mı çok bende ali expressten felan alsam ve çok geç geliyomu?

Başkalarının kargosu dağıtımda olduğu için yabancıların o yüzden dolaşıyor. Bir sorum olucaktı acaba gümrük vergisi felan çıkar mı bende ali expressten felan alsam ve çok geç geliyomu?
Gümrük vergisi çıkar. Çok derken? Göreceli bir şey söylüyorsunuz, ne kadar çok?
Bana genelde 2 ayda geliyordu. Bazen 1, 2, 3 ay sürebiliyor, belki 2-3 hafta :).

Gümrük vergisi çıkar. Çok derken? Göreceli bir şey söylüyorsunuz, ne kadar çok?
Bana genelde 2 ayda geliyordu. Bazen 1, 2, 3, 4 ay sürebiliyor :).
e-ee şe-ey 1-2-3-4 a-ay?? öhm hepsiburada trendyol devam öhm hem gümrük vergisi hem 2-3-4 ay öhmm

Yeni konular

Geri
Yukarı