Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

salihhakbagg

Decapat
Daha fazla  
Selam. 11.sınıfım ve meslek lisesinde okuyorum. Bilişim teknolojileri bölümüne zorla girmeyi başardım. 9. sınıfta pandemiden dolayı gidemedim Python bilmiyorum. Algoritma biliyorum sanırım. 10. sınıfta C# öğrendim biliyorum vstudio yuda. 11 sınıfta web tabanli uygulama gelistirme öğrendim.HTML kullanıyoruz. Bootstrap çok çok az biliyorum. CSS biliyorum. Frontend geliştiriciyim diyebilirim sanırım. Melyaz projesini belki biliyorsunuzdur. Türkiye'de 20 okuldan 20 öğrenci olacak şekilde 20 ayrı şirkette staj görmek için 9-10-11.sınıfın konları bulunan bölüm sınavına girdik. Her okuldaki bilişim bölümünden 20 kişi seçildi. Bende girdim. Bize giremeyenlerden hariç ekstra Java öğretiyorlar.
C#'a benzediği için bir şeyler yapabiliyorum ama tamamen öğrenmem gerek onu da hallederim. Unuttuğum bir şey varsa eklerim. Bu arada şirketi söyle miyim şu anlık soran olursa söylerim. İyi bir şirket birçok ülkede grupları var ayrı ayrı dallardan. Bende stajda onlarla beraber iş öğreneceğim. Temel düzey İngilizce öğrenmem gerek onunda dersini veriyorlar ekstra. Kod yazarken ki kelimeleri seçebiliyorum anlıyorum azıcık. Çok zorlanmıyorum. O şirkette staj bitince büyük ihtimal bittiği zaman devam edemicem benden çok daha iyiler var onlar alınır bence.
Benim sorum şu;
O şirkette devam edemezsem ne yapacağım?
Teknik servis olmak istemiyorum.

Veya formatçı. 😀 (kötülemiyorum)

Yazım yanlışlarından dolayı özür dilerim ve okul hayatımı anlatmış olabilirim kusurada bakmayın.

Öncelikle günaydın. Bırak da bir şirkete git önce bak, belki sen sevmeyeceksin. Şirket başarılı diye senin orayı seveceğinin kaidesi yok. Stajını yap. Baktın seviyorsun girmek için de çabalarsın yanii, mesele bu hayat genelde böyle ilerliyor. Ancak daha lisedesin önünde uzunmu uzun bir yol var. Bırak da yaşa gitsin, streslik bir konu yok. Orası olmazsa da takma kafaya çalışabileceğin bir sürü yer var illaki teknik servis olmayacaksın. Ben yazılım sektörü ile başlayıp 20'lerin ortasında komple sektör değiştirmiş birisiyim, tasarım sektörüne geçiş yaptım. Dert edineceğin gerileceğin hiçbir şey yok. Millet 40'ında üniversite okuyup yeni bir kariyer başlatıyor. Bahsettiğin şirkette çalışıp yükselmek gibi hayallerin varsa, dişini sıkı tutman önerim. O stajda biraz şov yapman gerekecek gibi duruyor ancak olmazsa da dünyanın sonu değil. Daha güzel şirketlerde vardır illa.

Öncelikle günaydın. Bırak da bir şirkete git önce bak, belki sen sevmeyeceksin. Şirket başarılı diye senin orayı seveceğinin kaidesi yok. Stajını yap. Baktın seviyorsun girmek için de çabalarsın yanii, mesele bu hayat genelde böyle ilerliyor. Ancak daha lisedesin önünde uzunmu uzun bir yol var. Bırak da yaşa gitsin, streslik bir konu yok. Orası olmazsa da takma kafaya çalışabileceğin bir sürü yer var illaki teknik servis olmayacaksın. Ben yazılım sektörü ile başlayıp 20'lerin ortasında komple sektör değiştirmiş birisiyim, tasarım sektörüne geçiş yaptım. Dert edineceğin gerileceğin hiçbir şey yok. Millet 40'ında üniversite okuyup yeni bir kariyer başlatıyor. Bahsettiğin şirkette çalışıp yükselmek gibi hayallerin varsa, dişini sıkı tutman önerim. O stajda biraz şov yapman gerekecek gibi duruyor ancak olmazsa da dünyanın sonu değil. Daha güzel şirketlerde vardır illa.

Haklısın.
O şirkette başarılı olup başka ülkelerdeki gruplarına katılmak istiyorum o zaman dişimi sıkmam lazım.
Teşekkürler bu arada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı