Karnımdan sürekli sesler geliyor

XLostR

Centipat
Daha fazla  
Karnımdan sürekli sesler geliyor. Doktora gitmiştim mide gazıdır dedi. Çiğneme hapı verdi. Etkisi olmadı. Tahlil yaptı folat düşük cıktı hapını içiyorum. 21 gündür ama hala aynı ozellikle geceleri cok ses geliyor yatakta.

Hocam yemekleri yerken yavaş yiyin, süte vs alerjiniz olabilir onlara baktırın, yediğiniz şeylerin gaz yapmadığına emin olun.

Sinidirim sisteminiz ile ilgili bir sıkıntı olabilir başka hastaneye başka doktora görünün eğer maddi durumunuz iyi ise özel hastaneleri tercih edebilirsiniz

Eğer ağrı yapmıyorsa b vitamini ve mide asidini düzenlecek yiyecekler yiyebilirsiniz eğer geçmezse doktora illaki görünün.

Sinidirim sisteminiz ile ilgili bir sıkıntı olabilir başka hastaneye başka doktora görünün eğer maddi durumunuz iyi ise özel hastaneleri tercih edebilirsiniz.

Eğer ağrı yapmıyorsa b vitamini ve mide asidini düzenlecek yiyecekler yiyebilirsiniz eğer geçmezse doktora illaki görünün.

Ağrı vb. yok. Sadece ses.

Son düzenleyen: Moderatör:
@XLostR folat düşüklüğü folik asit ve b vitamini eksikliğinin sebebidir. Özellikle kan yapan hücreler ve oksijeni taşıyan hücreler için önemlidir.

Sindirim enzimlerin çalışmıyor demektir kan tahlili yaptırın B12 vitamini, 25hidroksi D vitamini, folat (folik asit), ferritin, demir serum, demir bağlama değerlerinizi kontrol ettirin.

Son zamanlarda uyku sürenizde azalma geceleri durduk yere uyanıp sersemlik yaşama ve yürürken bazen başın dönüyormuş hissi yaşadınız mı bu belirtiler mevcut mu sizde?

@XLostR folat düşüklüğü folik asit ve b vitamini eksikliğinin sebebidir. Özellikle kan yapan hücreler ve oksijeni taşıyan hücreler için önemlidir.

Sindirim enzimlerin çalışmıyor demektir kan tahlili yaptırın B12 vitamini, 25hidroksi D vitamini, folat (folik asit), ferritin, demir serum, demir bağlama değerlerinizi kontrol ettirin.

Son zamanlarda uyku sürenizde azalma geceleri durduk yere uyanıp sersemlik yaşama ve yürürken bazen başın dönüyormuş hissi yaşadınız mı bu belirtiler mevcut mu sizde?

Bazen ayağa kalktığımda bir anda gözüm kararıyor. 30 dk falan oturduktan sonra ayağa kalkınca falan oluyor.

Değerler;
B12 = 224min 197 maksimum 771.
Ferritin = 29min 30 maksimum 400.
Demir bağlama = 325min 125 maksimum 345.
Folat = 2.5min 5 Max 27.2
Demir = 40min 33 Max 193.

Doktor folik asit hapını verdi onu kullanıyorum yaklaşık 25-30 gündür ama hala bu sıkıntıyı çekiyorum.

25 hidroksi D dediğinizi bulamadım raporda.

@DoktorBey19

Son düzenleme:
@XLostR folatın düşük bu B12 değerinin de düşük olduğu ihtimalini düşündürür ki zaten düşük. Demir bağlama ve demir serum düşük yani kan değerlerinizin çoğu düşmüş. Bunlar kan yapmada önemli vitaminlerdir ve oksijenin yeteri miktar üretilip taşınmasında önemli görevleri var.

Tahmin ettiğim gibi bağırsağınızda rahatsızlık var ve emilim yapamıyor. Doktorunuza danışıp kontrast (ilaçlı) karın (BT) tomografisi isteyiniz. Belki bağırsağınızdan çıkan sonuca göre endoskopi ünitesine yönlendirebilir.

Erken teşhis hayat kurtarır önlem almak iyidir. Vücudunuzda bu vitamin eksiklerinden dolayı başka rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Ben D vitamini, b vitamin iğnesi, folik asit, Omega yağı, ve mineraller için gerekli takviyeyi almaya başladım bağırsak rahatsızlığı yüzünden.

@XLostR folatın düşük bu B12 değerinin de düşük olduğu ihtimalini düşündürür ki zaten düşük. Demir bağlama ve demir serum düşük yani kan değerlerinizin çoğu düşmüş. Bunlar kan yapmada önemli vitaminlerdir ve oksijenin yeteri miktar üretilip taşınmasında önemli görevleri var.

Tahmin ettiğim gibi bağırsağınızda rahatsızlık var ve emilim yapamıyor. Doktorunuza danışıp kontrast (ilaçlı) karın (BT) tomografisi isteyiniz. Belki bağırsağınızdan çıkan sonuca göre endoskopi ünitesine yönlendirebilir.

Erken teşhis hayat kurtarır önlem almak iyidir. Vücudunuzda bu vitamin eksiklerinden dolayı başka rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Ben D vitamini, b vitamin iğnesi, folik asit, Omega yağı, ve mineraller için gerekli takviyeyi almaya başladım bağırsak rahatsızlığı yüzünden.

Doktor şu an folik asit hapı vermişti dediğim gibi. Tedavı bitimine 15 gün kaldı. Tedavi bitince söylesem gecikir miyim?

Bir de sizin sorun geçti mi?

@XLostR hapı kullanın doktorunuzla görüşün. Ben de bir faydası yok sadece ayakta durabilmek için geçici işe yarıyor. Siz hastalığınızın tam tanısını yaptırmaya çalışın yani tam sebebini bulun.

Sebebini bulamazsanız aldığınız tedaviler sadece günü kurtarır. Vitamin eksiklikleri eğer altında kronik bir sorun varsa ilk başta sorunları kaldırmak gerekir sonra vitamin ve kan değerlerini toparlamak için tedavi verilir bu izlenmesi gereken adımlardan biridir.

Sadece tek bir değerinizin düşük olsaydı yeterli beslenme olmadığı için veya mevsimsel geçişler, stres gibi faktörler etkiler ve düşürür diyebilirdik.

Benim hastalığımın belirtisi çok azdı ilk başlarda anlaşılmıyordu 2 sene önce ufak ufak sorunlar ortaya çıktı. Şimdi son 1 senede belirtiler arttı ve nisan ayında kronikleşip daha da kötüleşti. Nisan ayından ekim ayına kadar tanı koymaya çalıştılar ve hala çalışıyorlar.

Geri
Yukarı