Karpersky Anti Virüs alınmalı mı?

Çünkü;
  • Bağımsız testlerde tepe noktalarda, diğer AV'ler gibi 5/6 sıralara düşüp sonraki ay bir çıkıp bir düşen bir AV değil.
  • Diğer AV'lerin görsel açıdan teknolojileri açısından Kaspersky'ı taklit etmeye çalışması.
  • Birçok, Dünyada önemli güvenlik açıklarını ilk tespit edip kullanıcılarını korumaktadır.
  • Sağa sola virüs deyip sonra karar değiştirip yok değilmiş diyen bir AV değil.
  • Virüs tespit ve kaldırma işinde başarılı, gelişmiş özelliklere sahip bir AV.
  • Her platform için tam güvenlik sağlayan bir AV.
  • İlkleri başaran, sistemlerde en az sorunlara yol açan AV (Eset gibi değil).
  • Tanımlama ve tarama teknolojileri sayesinde kullanıcılara fazla yük vermeden kendi işini kendi yapan, bilinmeyen zararlıyı kullanıcıya sormadan tespit edip inceleyip en kısa sürede virüs tabanına ekleyen bir AV.
  • Ve daha fazlası... :)
Ama bir türlü Bitdefender 2016 geçemedi. Her sene 1.sırada Bitdefender 2016. Saygılarımla...

Kötü demedim zaten. KIS, BIS, DR web zaten önerdiklerim arasında.
Orijinal kullanıyorum çok sevdim ama gerçekten ESED falan olsun onların bulamadığı virüsü buldu bilgisayarımda. Virüslü sitelere de sokmuyor. Tavsiyem Bitdefender 2016'dan yanayım.
zad.png

Çünkü;
  • Bağımsız testlerde tepe noktalarda, diğer AV'ler gibi 5/6 sıralara düşüp sonraki ay bir çıkıp bir düşen bir AV değil.
  • Diğer AV'lerin görsel açıdan teknolojileri açısından Kaspersky'ı taklit etmeye çalışması.
  • Birçok, Dünyada önemli güvenlik açıklarını ilk tespit edip kullanıcılarını korumaktadır.
  • Sağa sola virüs deyip sonra karar değiştirip yok değilmiş diyen bir AV değil.
  • Virüs tespit ve kaldırma işinde başarılı, gelişmiş özelliklere sahip bir AV.
  • Her platform için tam güvenlik sağlayan bir AV.
  • İlkleri başaran, sistemlerde en az sorunlara yol açan AV (Eset gibi değil).
  • Tanımlama ve tarama teknolojileri sayesinde kullanıcılara fazla yük vermeden kendi işini kendi yapan, bilinmeyen zararlıyı kullanıcıya sormadan tespit edip inceleyip en kısa sürede virüs tabanına ekleyen bir AV.
  • Ve daha fazlası... :)
İnternette trojan yapılıp Crypter edilince Kaspersky'ı bile geçiyorlar. Ama Eset'i geçemiyorlar. NOD32'yi sevmem ama Kaspersky bile görmüyorsa o virüsü NOD32 görüyorsa Kaspersky gözümden biraz düştü.

Yasal lisanslı Eset Smart Security 9 kullanmaktayım. Her zaman belirtirim, Eset'i illegal olarak kullanmakla yasal olarak kullanmak arasında veritabanı ve koruma sistemi gibi farklar var. Crackli veya internette dolaşan deneme veya dağıtım lisansları ile gerçek veritabanını indirmiş olmazsınız. Basit bir şekilde bunu test de edebilirsiniz. Bir klasöre 10000 tane zararlı koyup iki şekilde deneyip taratıp sonuçlarını kontrol edebilirsiniz. Yasal lisanslı olanınız daha fazla tespit edecektir.

Eset düşük özellikli sistemler için kullanılabilir. Norton, Kaspersky, BitDefender, F-Secure gibi yazılımlar Eset'e göre daha kaliteli olduğu gerçek. Fakat antivirüs seçiminde sistem özellikleri, bireysel kullanım amacı, ücret, performans gibi etkenler de vardır.

Kaspersky ise profosyonel bir şirkettir. Ayrıca Ruslara güvenim de tamdır. En yetenekli hacker ve güvenlik uzmanları Ruslardır diyebilirim.

Bu yüzden kişisel olarak deneyip hangisinden memnunsanız onu tercih edin. Size hitap önemlidir.

Yasal lisanslı Eset Smart Security 9 kullanmaktayım. Her zaman belirtirim, Eset'i illegal olarak kullanmakla yasal olarak kullanmak arasında veritabanı ve koruma sistemi gibi farklar var. Crackli veya internette dolaşan deneme veya dağıtım lisansları ile gerçek veritabanını indirmiş olmazsınız. Basit bir şekilde bunu test de edebilirsiniz. Bir klasöre 10000 tane zararlı koyup iki şekilde deneyip taratıp sonuçlarını kontrol edebilirsiniz. Yasal lisanslı olanınız daha fazla tespit edecektir.

Eset düşük özellikli sistemler için kullanılabilir. Norton, Kaspersky, BitDefender, F-Secure gibi yazılımlar Eset'e göre daha kaliteli olduğu gerçek. Fakat antivirüs seçiminde sistem özellikleri, bireysel kullanım amacı, ücret, performans gibi etkenler de vardır.

Kaspersky ise profosyonel bir şirkettir. Ayrıca Ruslara güvenim de tamdır. En yetenekli hacker ve güvenlik uzmanları Ruslardır diyebilirim.

Bu yüzden kişisel olarak deneyip hangisinden memnunsanız onu tercih edin. Size hitap önemlidir.
Katılıyorum.

Merhaba.
Ruslar hakkında söylediklerinize katılıyorum.
Üstte arkadaşın ekran görüntüsünü koyduğu Bitdefender'da "Not For Resale" yazıyor yani dağıtım lisansı. Benim ki ise parasıyla aldığım lisans öyle bir şey yazmıyor. Şimdi o aynı güncellemeleri almıyor mu?
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı