Karşı binadan fiber internet bağlatma

ibrahim çotur

Hectopat
Şu an bulunduğum binada 75 Mbps internet desteği var.
Karşımdaki binanın fiber altyapısı var (8-10mt uzaklıkta) oradan kendi binama fiber altyapı getirebilir miyim?
Apartmanda sadece kendim için getirtebilir miyim?

FİBER.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşımdaki binanın fiber altyapısı var (8-10mt uzaklıkta) oradan kendi binama fiber altyapı getirebilir miyim?

Eki Görüntüle 1651482
Binalar arası mesafe uzak değilse kablo ile çektirebiliyorsunuz ama kendiniz halletmeniz gerekiyor. ISS'nizi arayıp danışın.

Bizim üst kat yan binadan kablo ile çekti oradan biliyorum.

Eki Görüntüle 1651482
Maalesef karşı binadaki veya yan binadaki fiber altyapıdan faydalanamazsınız. xDSL altyapı olsaydı bir ihtimal kablo çekmek suretiyle bağlantı sağlayabilirdiniz ancak fiber altyapıda bu mümkün değil. Çünkü adresiniz santraldeki OLT dediğimiz cihazda tanımlı değil. Fiber altyapı kurulurken ilgili adres için OLT'den bir port ayrılır ve sisteme o adres tanımlanır. Sizin adresiniz OLT portuna tanımlı olmadığı için karşı binadaki fiberden faydalanamazsınız.

Siz de fiber altyapı istiyorsanız bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz. Biz VDSL bulunan binamız için fiber talebinizi belirten bir dilekçe vermiştik ve 2.5 ayda bütün işlemler hallolmuştu. Süreci anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Yeni konular

Geri
Yukarı