Kart kazım yapıyor ama Ethermine'da gözükmüyor

Dikkat ederseniz diğer bilgisayar parçalarının fiyatları da az da olsa düşüşe geçti. Onlar da fırlamıştı. Arz talebi karşılamaya başladı çünkü.

Kesinlikle tek sebebi değil. Mining ile uğraşmayan ve ekran kartı piyasasını çok sıkı takip eden biri olarak söylüyorum. Stoklardan haberiniz yoktu sizin herhalde. Amazon'dan kart alıp alıp satan ve piyasada kart bırakmayan güruhun miningle alakası neydi? Kartları yükselten bir ton sebep var. Tek sebebi mining olsa fiyatlar şu an bu kadar düşmezdi, rüyamızda görürdük bu fiyatları. Mining gelirleri halen fena görünmüyor, hesaplama sitelerine bakabilirsiniz. Stok artışı sayesinde al-satçılar ve miningcilerin talebine piyasa doydu ve yavaştan stok açığı başladı. Kura rağmen fiyatlar daha da düşecek gibi duruyor. Miningciler artışa bir sebeptir ama tek sebep değildir. Bir konuya kızıp objektifliğinizi kaybetmeyin diye bilgilendirme amaçlı söylüyorum bunları.
He aynen. Her saat başında kartlara bakan biri olarak söylüyorum hala miningin bu kadar az zarar verdiğini düşünüyorsanız canlı kanıtı Çindir. Mining yasaklandı ve 3070ti çinde 4000-5000tl ye bulunubiliyor. Buna ne deyeceksin?

Türkiye de vergi diye bir şey var. Eğer yurt dışındaki lansman fiyatlarıyla gelip burada konuşuyorsan, yazık sana. Hiç bir şey bilmediğin apaçık ortada demektir.
Ayrıca Türkiye şartlarında nereye alıyosun 6k-7k arasına 3070Ti?
Mining yasaklandı ve 3070ti çinde 4000-5000tl ye bulunubiliyor.
İkinci el ve toplu satıyorlar? Perakende satıcı yok. Adamla toplu elinden çıkartmak için o fiyatlara veriyor. O ilanıda yarım okumuşsunuz.

Elindeki bir yada iki kartla mining yapan hiç kimseye bir şey deme hakkınız yok. Tek kartımızı kullanırken ne yapıp yapmayacağımızı sana mı soracağız? Böyle bir mantık mı var? Ayrıca ekran kartlarının pahalı olmasının tek sebebi mining falanda değil. Global silikon sıkıntısı diye bir şey duydun mu hiç? Üretimler yavaşladı. Çoğunlukla mining olsa da değil. Ayrıca Türkiye şartlarında nereye alıyosun 6k-7k arasına 3070Ti? 3060Ti stok sorunu yokken çıktığında 6k idi zaten! Bilmeden konuşuyorsun.
2 Kart alırsa ne olur? Çok bencilsiniz. Bir oyuncunun alacağı kart bir tanedir. Her mining'çi 2 tane alsa ki 2 den çoook fazla alıyorlar ne olur? Böyle fiyatlar uçar. 2021 Temmuzundayız hala ülkemizde kartların neden pahalı olduğunu bilmeyenler var.

He aynen. Her saat başında kartlara bakan biri olarak söylüyorum hala miningin bu kadar az zarar verdiğini düşünüyorsanız canlı kanıtı Çindir. Mining yasaklandı ve 3070ti çinde 4000-5000tl ye bulunubiliyor. Buna ne deyeceksin?
Hahahaha bulursan getir hepsini alalım al-satçılık yapalım. Koskoca Çin bunun için yasakladı miningi aynen, çok güzel haber takip ediyorsun. Bakalım piyasa tekrar ne hale dönüyor? Bilip bilmeden konuşmayın lütfen. Yaşınız da benden küçük, önceki mining zamanlarını da biliyoruz biz. Bu sefer olay aynı değil. Bu işin çok ekmeğini yedi insanlar mining dışında da. Olay karaborsaydı, mining çok az daha küçük bir sebep. Birkaç video izleyip konuşmaya gerek yok burada.

Çok bencilsiniz.
Asıl siz çok bencilsiniz! Siz kendinize alınca sorun yok, ben kendime alınca sorun mu var? Bu nasıl bir mantık böyle. Kendime kart alıyorum, belki sonrasında destekleyen oyunlarda SLI yapacağım? Belki kardeşime vereceğim? Belki ikinci bir sistemim var ona takacağım? Belki ofisime alıyorum? Ya hocam, kendinizi düşünüyorsunuz. Siz kendinizi düşününce problem olmuyor, ben düşününce tü kaka.

Hahahaha bulursan getir hepsini alalım al-satçılık yapalım. Koskoca Çin bunun için yasakladı miningi aynen, çok güzel haber takip ediyorsun. Bakalım piyasa tekrar ne hale dönüyor? Bilip bilmeden konuşmayın lütfen. Yaşınız da benden küçük, önceki mining zamanlarını da biliyoruz biz. Bu sefer olay aynı değil. Bu işin çok ekmeğini yedi insanlar mining dışında da. Olay karaborsaydı, mining çok az daha küçük bir sebep. Birkaç video izleyip konuşmaya gerek yok burada.
Sen kendi kafana göre takıl. Senin gibi insanlar bir şey öğrenmeye kapalılar. Tek doğruları var. Sana ne desem boş.
Asıl siz çok bencilsiniz! Siz kendinize alınca sorun yok, ben kendime alınca sorun mu var? Bu nasıl bir mantık böyle. Kendime kart alıyorum, belki sonrasında destekleyen oyunlarda SLI yapacağım? Belki kardeşime vereceğim? Belki ikinci bir sistemim var ona takacağım? Belki ofisime alıyorum? Ya hocam, kendinizi düşünüyorsunuz. Siz kendinizi düşününce problem olmuyor, ben düşününce tü kaka.
Aahaha lafa bak, asıl siz bencilsiniz diyor. Miningciler bir tanemi alıyor? 10 tane alıyorlar milyon liralık mining kurduk diye youtuba video atıyorlar ee? Gerçekten klasik Türk sünüz ya.

Senin gibi insanlar bir şey öğrenmeye kapalılar.
Çok bencilsiniz.
3070ti çinde 4000-5000tl ye bulunubiliyor
İkinci el, toplu ve yüz yüze zorunluluğu olan 5000 liralık kartlar.
Miningciler bir tanemi alıyor?
Okuduğunu anlama problemin mi var? Bir yada iki karttan bahsediyorum. Hala bir tane mi alıyor diye ağlıyorsun burada.
Elindeki bir yada iki kartla mining yapan hiç kimseye bir şey deme hakkınız yok.

Geri
Yukarı