Kasa açılışında ekranda renkli çizgiler oluşuyor

Oguzhansvs

Hectopat
Daha fazla  
RX 6500 XT ekran kartım var DDR3 kasaya takınca açılışta renkli çizgiler çıkıyor 2 saniyelik sonra gidiyor normal çalışmaya devam ediyor. DDR4 kasaya takınca her şey normal.

Dosya Ekleri

• kmc_20231118_202723.png
    kmc_20231118_202723.png
    881,4 KB · Görüntüleme: 31
Başka bir DDR3 kasaya tak. Eğer onda da aynen böyle oluyorsa sorun DDR3 uyumsuzluğundan kaynaklıdır. DDR4 kasaya geçiş yaparsın. Fakat, bu sorun başka bir DDR3 kasada meydana gelmiyorsa senin kasada sorun vardır. Ben bu sorunun RAM’lerden de kaynaklı olabileceğini düşünüyorum ve unutmadan, PCI express slotunu da kesinlikle temizle. Sorun PCI express slotunun tozlanmasından dolayı da olabilir.

Başka bir DDR3 kasaya tak. Eğer onda da aynen böyle oluyorsa sorun DDR3 uyumsuzluğundan kaynaklıdır. DDR4 kasaya geçiş yaparsın. Fakat, bu sorun başka bir DDR3 kasada meydana gelmiyorsa senin kasada sorun vardır. Ben bu sorunun RAM'lerden de kaynaklı olabileceğini düşünüyorum ve unutmadan, PCI Express slotunu da kesinlikle temizle. Sorun PCI Express slotunun tozlanmasından dolayı da olabilir.

Kart GDDR6 DDR3 kasaya uymadığı halde böyle kullanılsa karta zararı olur mu?

Kart GDDR6 DDR3 kasaya uymadığı halde böyle kullanılsa karta zararı olur mu?
Kart sağlığı olumsuz etkilenmez merak etme. Ama bir miktar performans düşüşü olur. Eğer FPS takıntılı birisi değilsen çokta fark etmezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı