Çözüldü Kasa çalışıyor ama güç gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SWDarthVader

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. PC'ye yeni işlemci soğutucusu taktıktan sonra monitör, mouse ve klavyeye güç gelmemeye başladı. Kasadaki bütün fanlar çalışıyor CPU soğutucu fanı dönüyor ekran kartı fanı dönüyor. Olabilecek bütün kabloları söküp tekrardan taktık, RAM'leri çıkarıp slotları degistirdik, tek tek çalıştırmayı denedik ama bir türlü sorun çözülmedi. Anakartın üzerinde sanırım RAM sorunu ile ilgili LED yanıyor ama çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
Hocam, BIOS resetleyip deneyin. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Bunu denedim olmadı. RAM'leri söküp temizledim düzeldi. Halbuki kaç kere söküp takmıştım düzelmemişti ama sonuncu denemede oldu.

Bu sorun daha yeni başıma geldi, ben RAM'leri tek tek denedim farklı slotlarla yeni aldığım RAM bozukmuş. RAM'leri bir daha dene. Olmazsa PSU'ya bak.

Birkaç kere bunu denedikten sonra düzeldi.
Hocam, BIOS resetleyip deneyin. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Bunu denedim olmadı. RAM'leri söküp temizledim düzeldi. Halbuki kaç kere söküp takmıştım düzelmemişti ama sonuncu denemede oldu.

Bu sorun daha yeni başıma geldi, ben RAM'leri tek tek denedim farklı slotlarla yeni aldığım RAM bozukmuş. RAM'leri bir daha dene. Olmazsa PSU'ya bak.

Birkaç kere bunu denedikten sonra düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı