Kasa çalışıyor fakat ekran gelmiyor

oxdiyus

Hectopat
Daha fazla  
RAM
G.Skills 3000Mhz 8Gbx2
SSD veya HDD modeli
Toshiba 500Gb M2
Ekran kartı
Gigabyte 1660super Oc
Anakart
B450m s2h
İşlemci
ryzen5 3500x
Dün gece bilgisayarı kapatıp uyudum. Sabah kalktığımda açmaya çalıştım fakat ilk basta klavye, fare ve fanlara ışık geldi ardından klavye ve farenin ışığı gitti. O sırada fanlar durdu fakat ışıkları yanıyordu. Sonrasında tekrardan çalıştı, ışıklar tekrardan geldi ama ekrana görüntü gelmiyordu. İki ya da 3 defa aynısı yaşandı. Son seferde mavi bir ekran geldi, seçenekler vardı; Windows 10 ile devam et, bilgisayarı kapat vb. Bende Windows 10 ile devam et seçeneğine tıkladım hala sorun devam etmektedir. Bazen belli bir sure bekledigimde sinyal yok deyip monitör kendini kapatmakta. Yardım edebilir misiniz RAM'leri ve ekran kartını çıkartıp takmama rağmen bir sonuca varamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ara sıra bendede oluyor bios pilini çıkart bi 5dk sonra tekrar tak tabi power kablosunu falanda çıkar bu süre esnasında.

Olmaz ise sorun ramden dolayıdır diye tahmin ediyorum, bir tane rami çıkartıp öyle dene.

Son seferde mavi bir ekran geldi, seçenekler vardı; Windows 10 ile devam et, bilgisayarı kapat vb. bende Windows 10 ile devam et seçeneğine tıkladım hala sorun devam etmektedir.

Bu sorunu anlamadım(mavi ekran fln vermesini) ama devamında sinyal yok demesi monitorun arkasına falan bak HDMI'ya da başka bir şey kullanıyosan yerinden çıkmış olabilir.

Ekran kartını, bios pilini ve ram bellekleri çıkartıp, temizleyip taktım. Ekranın ışığı kırmızıyken kasa çalıştığında beyaz oluyor o esnada fanlar durup tekrar çalışıyor. Fakat hala ekranda görüntü yok. Ayrıca sinyal yokta demiyor artık.

Ekran kartını, BIOS pilini ve RAM bellekleri çıkartıp, temizleyip taktım. Ekranın ışığı kırmızıyken kasa çalıştığında beyaz oluyor o esnada fanlar durup tekrar çalışıyor. Fakat hala ekranda görüntü yok. Ayrıca sinyal yokta demiyor artık.

Monitor çalışıyor mu?

Monitörü kapatıp açtığımda ekrana ASUS yazısı geliyor. Bu çalışıyor manasına gelir mi?

Evet gelir siyah ekransa siyah ekran hatası olabilir Windows+r yapabilir misiniz ara kutucuğu geliyor mu?

Evet gelir siyah ekransa siyah ekran hatası olabilir Windows+r yapabilir misiniz ara kutucuğu geliyor mu?

*Mouse ekranda var mı?

*Mouse ekranda var mı?
Hayır ekran kapalı sanırım çünkü arkasındaki tuşuna bastığımda menü gelmesi gerek fakat o da gelmiyor.

Hocam pc arada yanıt veriyor mu
Kasa kapanmasada klavye ve farenin ışığı gidip ekranda sinyal yok yazısı belirdikten sonra tekrar eskiye dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı