Kasa camı çıkarılırsa ne kadar sıcaklık fark eder?

scum87

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynarken bilgisayar 75-80 derecelere kadar çıkıyor. Boşta ise 50-55 oluyor. Ben de kasanın camı açık kullanıyorum ısınmasın diye ama açıkçası rahat olmuyor. Camı taksam sıcaklık ne kadar yükselir ve bir zararı olur mu?

Tak dene direkt soracağına bence. Benim kasam eski ve küçük olduğu için çıkardım yan kapağını ve sıcaklıklar indi benim açımdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cam takarsan hava sirkülasyonu olur. Eşit miktarda hava akışıolur eğer camı cıkartmak istiyorum diyorsan daha iyi akış olur fazla toz alır.

Sıcaklık değerleri 40 derece gibi bir hava için gayet normal. Ayrıca sıcaklık fark etsin diye çıkaracağınız camdan sonra her hafta kasanın içini temizlemek zorunda kalırsınız.

Eğer cam açık iken daha fazla soğutma yapıyor ise kasanızın soğutma kapasitesi iyi değildir zaten. Biraz pozitif bir basınç olması lazım içeride.

Sıcaklığın ne kadar yükseleceğini denemeden göremeyiz. İşlemcinizin kısa süreliğine yüksek sıcaklıklarda çalışması herhangi bir zarara sebebiyet vermez.

Oyun oynarken bilgisayar 75-80 derecelere kadar çıkıyor. Boşta ise 50-55 oluyor. Ben de kasanın camı açık kullanıyorum ısınmasın diye ama açıkçası rahat olmuyor. Camı taksam sıcaklık ne kadar yükselir ve bir zararı olur mu?
Bence gayet normal aldığın dereceler. Camı çıkarırsan hava akışı daha kolay sağlanır ama kasan şahlanmaz yani. 10 derece bile farkedeceğini sanmıyorum 5-6 derece düşer herhalde.

Sıcaklık değerleri 40 derece gibi bir hava için gayet normal. Ayrıca sıcaklık fark etsin diye çıkaracağınız camdan sonra her hafta kasanın içini temizlemek zorunda kalırsınız.
Hocam belki haftayı bile bulmaz günlük bile temizlik gerektirebilir. Dediklerinize katılıyorum.

Kasanın hava akışı iyi ise cami çıkartman bir anlam ifade etmez. Çöp kasalar için çıkartılmasi daha iyi çünkü kasanin hava alacak yeri yok mecburen cami çıkarmak gerekiyor daha iyi hava alması için. Ancak senin kasan zaten iyi ise ve yeterli havayı alıyorsa cami çıkarmanın önemi yok.

Geri
Yukarı