Kasa camı el yakacak kadar ısınıyor

MSI afterburning çalıştı. Gözükmesini istediğim değerleri de açtım. Fakat oyunda gözükmüyor. :/

MSI afterburning çalıştı. Gözükmesini istediğim değerleri de açtım. Fakat oyunda gözükmüyor. :/

Selam.

Oyun içindeki sıcaklık seviyelerini iletiyorum. 81 dereceden başladı 90 dereceye kadar çıktı kademeli olarak. Oyun içerisinde 86-90 arası gitti geldi.

Bu arada PC alalı 2 sene oldu ve işlemci macununu hiç değiştirmedim bunun bir etkisi olabilir mi?

Teşekkürler.

Masaüstü için yüksek değerler. Sisteminin termal bakımını yap veya yaptır. Bir de kasanın kapağını aç biraz nefes alır.

Şu an oda sıcaklığım çok sıcak, 32.5 derece buna rağmen bu değerlerinin yanından bile geçmiyor PC değerlerim çok, çok serin. Tabii kıyas yapmayacağım çünkü, soğutmam çok güçlü ama, şunu söylemekte yarar var çok sıcak değerler de kullanıyorsun her iki donanımını da, fazla bekleme. Özellikle işlemcin çok sıcak en azından bir kule tipi değilse soğutman bir kule tipi alıp kullan.

Şu an oda sıcaklığım çok sıcak, 32.5 derece buna rağmen bu değerlerinin yanından bile geçmiyor PC değerlerim çok, çok serin. Tabii kıyas yapmayacağım çünkü, soğutmam çok güçlü ama, şunu söylemekte yarar var çok sıcak değerler de kullanıyorsun her iki donanımını da, fazla bekleme. Özellikle işlemcin çok sıcak en azından bir kule tipi değilse soğutman bir kule tipi alıp kullan.
İki donanımım derken ekran kartı da mı yüksek sence? Kule tipi soğutma ne oluyor? Şu an msi coreliquid 360r kullanıyorum. İşlemcim ryzen 9 5900. Bu işlemciye bu kullandığım soğutucu hafif mi kalıyor ki? Senin kullandığın nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı