Kasa fanlarında CFM ne kadar önemli?

Nokro

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kasama fan almak istiyorum şu an da aktif olarak sadece egzoz fanı var. Oyunlarda işlemci kule tipi ile en 60'ı geçtiği nadir durumlar var, ekran kartıda yüzde yüz civarındayken ortalama 69-72 derece arasında dolaşıyor. Fan için aklımda iki seçenek var. Üstteki attığım DeepCool fanları alırsam RGB'leri için bir de 500 TL harcayarak kumandalı hub alacağım (3pin giriş yok). Alttaki seçenekte ise almam gereken bir şey yok olduğu gibi kullanacağım. Merak ettiğim konu şu DeepCool fanlar 60 CFM değere sahipken ezdıy fanlar 23 CFM değere sahip ve 3 adet 60 CFM'e karşı 6 adet 23 CFM fan kullandığımda nasıl bir sonuçla karşılaşırım hangisini tercih etmek daha mantıklı? Önceliğim ne performans ne görüntü, ikisinin ortası. Bütçem de 1300 TL bu arada öneriniz olursa dikkate alacağım.

Ortalama 50-70 cfm aralığı bir kasa için en ideali. Fazlasına gerek yok ama az olursa kasa hava akışı pek iyi olmuyor.

Bende 5 fan vardı ama hepsi 36 cfm idi. Öne iki adet 110 cfm değerinde 140mm fan taktım, arkaya da 68 cfm egzoz fanı taktım. Epey değişti sıcaklıklar.

Ortalama 50-70 cfm aralığı bir kasa için en ideali. Fazlasına gerek yok ama az olursa kasa hava akışı pek iyi olmuyor.

Bende 5 fan vardı ama hepsi 36 cfm idi. Öne iki adet 110 cfm değerinde 140mm fan taktım, arkaya da 68 cfm egzoz fanı taktım. Epey değişti sıcaklıklar.
Peki rgblerini de çalıştırmam için kumandaya ihtiyacım var deepcool alırsam 1600 tl ye denk geliyor daha uygun bir öneriniz var mı set halinde veya ayrıda olur?

Peki rgblerini de çalıştırmam için kumandaya ihtiyacım var deepcool alırsam 1600 tl ye denk geliyor daha uygun bir öneriniz var mı set halinde veya ayrıda olur?
Rgb merakım olmadığı için bu konuda pek yardımcı olamam.

Geri
Yukarı