Kasa fanlarının RPM'lerini nasıl ayarlayabilirim?

• Konuyu başlatan Wetttt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 616

Wetttt

Kilopat
H310M PRO-vd MSI anakartım var var kasada toplam 3 tane fan 1 tanede CPU fanı var bunların hızlarını nasıl ayarlayabilirim? oyun oynamıyorum oynamadığım zamanda çok çalışıyorlar fazla ses çıkıyor rahatsız ediyor. Anakartın driverından felan mı ayarlayacağım yoksa BIOS'dan mı nasıl ayarlıyacağımıda söylerseniz sevinirim.

Eğer fanları anakarta bağladıysan otomatiğe alıp sıcaklığa göre ayarlanmasını sağlayabilirsin. Molex ile PSU'dan güç alıyorsa sadece tam güçte döner. Fanların anakarta bağlıysa tarif edeyim.

Not: CPU fanı anakarta bağlı olur ve o %90 ihtimalle otomatiktedir.

H310M PRO-vd MSI anakartım var var kasada toplam 3 tane fan 1 tanede CPU fanı var bunların hızlarını nasıl ayarlayabilirim? Oyun oynamıyorum oynamadığım zamanda çok çalışıyorlar fazla ses çıkıyor rahatsız ediyor. Anakartın driverından falan mı ayarlayacağım yoksa BIOS'dan mı nasıl ayarlıyacağımıda söylerseniz sevinirim.

Fan nın baglantı kablosu 4 pin ise kontrol eedebilirsin. Genelde CPU nunki 4 pin gerisi 2 pın oluyor

Eğer fanları anakarta bağladıysan otomatiğe alıp sıcaklığa göre ayarlanmasını sağlayabilirsin. Molex ile PSU'dan güç alıyorsa sadece tam güçte döner. Fanların anakarta bağlıysa tarif edeyim.

Not: CPU fanı anakarta bağlı olur ve o %90 ihtimalle otomatiktedir.

Biraz doğrusu dandik bir kasam var aşa koyarım fanlarımın anakarta bağlı olup olmadığını nasıl anlarım yani kasayı açınca anakartın neresinde takılı oluyor.

CPU fanı neredeyse her zaman kontrol edilebilir yanlış bilgi vermeyelim.

2pin liler kontrol edilmiyor 3 ve 4pinliler kontrol ediliyor
Biraz doğrusu dandik bir kasam var aşa koyarım fanlarımın anakarta bağlı olup olmadığını nasıl anlarım yani kasayı açınca anakartın neresinde takılı oluyor.

Fan kabloları Power'a mı gidiyor yoksa anakrt üstünde bir yeremi.

Yeni konular

Geri
Yukarı