Kasa fanlarının RPM'lerini nasıl ayarlayabilirim?

• Konuyu başlatan Wetttt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 617
CPU fanı neredeyse her zaman kontrol edilebilir yanlış bilgi vermeyelim.

Arkadaşın amacı: Fanların boşta iken az dönmesi. Bunu sağlayan şey fanların "otomatik modda" olması. PC ilk toplandığı zaman CPU fanı "otomatik modda" olur. Yani arkadaşın bir şey yapmasına gerek kalmaz.

1610124301571.png

Bak akılı fan modunda yani ısıya göre devri ayarlıyor, yani girip fan ayarlarını kurcalamaya gerek yok çünkü bunu tasarlayan mühendisler benim yerime daha önceden bunu ayarlamış.

Arkadaşın amacı: Fanların boşta iken az dönmesi. Bunu sağlayan şey fanların "otomatik modda" olması. PC ilk toplandığı zaman CPU fanı "otomatik modda" olur. Yani arkadaşın bir şey yapmasına gerek kalmaz.

Eki Görüntüle 824780

Bak akılı fan modunda yani ısıya göre devri ayarlıyor, yani girip fan ayarlarını kurcalamaya gerek yok çünkü bunu tasarlayan mühendisler benim yerime daha önceden bunu ayarlamış.

Kanka benimki hep 1770RPM hiç yükselmiyor hiç düşmüyor 2100RPM'lik fakat isi 60 geçmiyor boşta 18 derece nasıl

Kasanın içi küçük olduğundan dolayı kablolar birbirinde bunu anlayamıyorum bir şeyi de kurcalamak istemiyorum başka bir türlü öğrenme şansım yok mu?
Anakartın programını indir.
1610124648334.png

Şöyle bir ekran olacak oradan bağlı fanları kontrol et.
@Wetttt sys fan anakarta bağlı olan fanlar oluyor. Oraya tıklayıp manuele alabilirsin. Mesela benim kasanın içi şu an serin olduğundan SYS ve CHIPSET fan dönmüyor.

Geri
Yukarı