Çözüldü Kasa fanlarının yönü nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jetta_

Hectopat
Daha fazla  
Kasadaki fanların yönü nasıl olmalı? RX580 4 GB ekran kartım oyunlarda 84 dereceye çıkıyor ve orada sabit bir şekilde kalıyor. Kasamda bir sorun mu var? Ekran kartım yanar mı? 2 tane üstte 1 tane arkada fan var başka fan takma yeri yok. Fanlarım doğru montajlanmış mı? Sistem Özellikleri R5 1600, ASUS A320M, 16 GB RAM, 480GB SSD, Gamepower Mythril 500W 80+ kasa. (Fotoğraftaki oyun Witcher 3 Ultra ayarlar 1080P)

IMG_20191102_221846.jpgIMG_20191103_095947.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasanın önündeki fanları içeri, yukarıdaki ve egzoz fanı dışarıya üfleyecek şekilde ayarlayın.
Görselde üstteki fanlar yön değiştirecek. Arka fan doğru.
Kasanın önündeki fanları içeri, yukarıdaki ve egzoz fanı dışarıya üfleyecek şekilde ayarlayın.
Görselde üstteki fanlar yön değiştirecek. Arka fan doğru.

Çözüm
Burda açıklanıyor. Tek bir doğru yöntem yok, temizliği ve soğutmayı optimize edebilirsin ancak. Şunu izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgili insanlar sayesinde sorunum çözüldü. Arkadaşların dediği gibi yeni aldığım bilgisayarımın fanları ters takılıp gönderilmiş. Çok memnun olduğum bir firmaydı ama böyle bir hata da olmaz ki 2 haftadır 84-85 derece de ekran kartını kullanıyordum. Gerçekten kasa boğuluyormuş. Kasanın yanında ki cama sıcaktan elimi dokunduramıyordum resmen. Nedense montajlamayı düzgün yapamadım ama vidalar tam oturmadı gibi. Hepinize teşekkürler. (10 derece kadar bir düşüş yaşadım en fazla 76 oldu. En azından oyuna girer girmez 84 olmuyor.)
IMG_20191103_125610.jpg
)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı