7 7700X sisteme sıvı soğutma, kasa ve PSU önerisi

Aynı sistemi ben topluyorum şu an. Kasa olarak Lian Li Lancool III-X düşünüyorum.

Toplam ne kadarlık bir fiyat cıkarttınız hocam ?
Bir de itopyadan veya benzeri tek bir yerden mi alıyorsunuz yoksa akakçe gibi bi yerden parçaları tek tek mi alıyorsunuz ?

45.500 civarı yaptı. Bütçe 46.500 falan olursa anakart olarak gigabyte b650m k am5 seç.
saol hocam

Toplam ne kadarlık bir fiyat cıkarttınız hocam ?
Bir de itopyadan veya benzeri tek bir yerden mi alıyorsunuz yoksa akakçe gibi bi yerden parçaları tek tek mi alıyorsunuz ?

saol hocam
Aslında ben yükseltme yapıyorum. Ayrı ayrı sitelerden alıyorum. Ryzen 7 7700, MSI B650 Gaming Plus, Corsair 2x16 RAM satın aldım. Şimdi sizin gibi kasa ve soğutucu bakıyorum. Kasa dediğim gibi Lian Li Lancool III-X düşünüyorum. Galiba sıvı soğutma da Galahad 2 alıcam.

Kasa önemli. Ben normal standart bir kasa almıştım. Önceki ekran kartım 1660super idi. Ekran kartını değiştirip rx6900xt alınca ekran kartı kocaman olduğu için kasanın yan camına değiyor. Yan camı çıkarmak zorunda kaldım. Şimdi büyük bir kasa bakınıyorum.
Sistem kurarken gelecekli düşünün. Bu konuda bence en önemlisi anakart. Nekadar yeni teknoloji ve üst düzey olursa okadar iyi.

Arkadaşlar aşağıdaki gibi bir sistem topluyorum. Kasa, PSU ve sıvı soğutma önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Kaç wattlık PSU olması gerektiğini, 240'lık mı yoksa 360'lık mı sıvı soğutma olması gerektiğini de siz önerirseniz sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X.
Anakart: MSI B650M-A Wi-Fi
Ekran kartı: MSI Ventus 2X 4070 OC 12 GB.
RAM: Corsair dominator Platinum EXPO 6000MHz (2x16)X2 = 64 GB.
SSD: Samsung 980 Pro 1 TB.
biraz üst seviye ama ASUS ROG STRIX LC II 360 ARGB V3 3x120mm Fanlı Sıvı Soğutucu ama aşık olunsun mükemmel bi kalitesi var

Yeni konular

Geri
Yukarı