7 7700X sisteme sıvı soğutma, kasa ve PSU önerisi

melandre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıdaki gibi bir sistem topluyorum. Kasa, PSU ve sıvı soğutma önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Kaç wattlık PSU olması gerektiğini, 240'lık mı yoksa 360'lık mı sıvı soğutma olması gerektiğini de siz önerirseniz sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X.
Anakart: MSI B650M-A Wi-Fi
Ekran kartı: MSI Ventus 2X 4070 OC 12 GB.
RAM: Corsair dominator Platinum EXPO 6000MHz (2x16)X2 = 64 GB.
SSD: Samsung 980 Pro 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar aşağıdaki gibi bir sistem topluyorum. Kasa, PSU ve sıvı soğutma önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Kaç wattlık PSU olması gerektiğini, 240'lık mı yoksa 360'lık mı sıvı soğutma olması gerektiğini de siz önerirseniz sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X.
Anakart: MSI B650M-A Wi-Fi
Ekran kartı: MSI Ventus 2X 4070 OC 12 GB.
RAM: Corsair dominator Platinum EXPO 6000MHz (2x16)X2 = 64 GB.
SSD: Samsung 980 Pro 1 TB.
Hocam sistemde herhangi bir parça almadıysanız toplam bütçe nedir? Daha iyisi toplanabilir.

Hocam sistemde herhangi bir parça almadıysanız toplam bütçe nedir? Daha iyisi toplanabilir.
Öneriniz nedir hocam? Daha iyis şekilde toplamak için nasıl seçimler yapmalıyız?

Bütçem henüz belirli değil. Benim seçimlerime üç aşağı beş yukarı yakın fiyatlar kurtarabilir. Aklınızdaki sistem parçalarını söylersenizi inceleyeyim

NZXT 750 Gold işini görür.

Oyun oynayacaksın 240mm sıvı soğutucu yeterli olur, işin içine iş tabanlı programlar girerse 360mm düşünebilirsin.
Deepcool LS 520 f/p ürün.

Kasa ile ilgili yorumum yok, YouTube üzerinden araştırıp zevkine göre alabilirsin.

Öneriniz nedir hocam? Daha iyis şekilde toplamak için nasıl seçimler yapmalıyız?

Bütçem henüz belirli değil. Benim seçimlerime üç aşağı beş yukarı yakın fiyatlar kurtarabilir. Aklınızdaki sistem parçalarını söylersenizi inceleyeyim
Senin sistem için harcayabileceğin max bütçe nedir? Monitör dahil değil.

45.500 civarı yaptı. Bütçe 46.500 falan olursa anakart olarak gigabyte b650m k am5 seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı