Kasa Sirkülasyonu İçin Fan Tavsiyesi

Anthony Hopkins

Hectopat
Kasam resimdeki kasa ve içinde RTX 2060'lı bir sistem var. Arkada bir egzoz fanı ve ön yeşil bölgede de içeri hava üfleyen 1 fan bulunmakta. Ama ön girişte sadece yan deliklerden hava alabildiği için ısınma problemi oluyor. İleride üste de 2 egzoz ve 2 önden giriş şeklinde fan yapmak istiyorum. şu an ön ve arkada 1 er fan bulunmakta. Ön için 1 RGB ve üst için de 1 çıkış fanı alıp önde sadece RGB yi tutup üste de 2 ışıksız fan düşünüyorum. RGB yan deliklerden de güzel bir görünüm katacaktır. Sirkülasyon için farklı yerleştirme önerilerinizi ve fan önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca fan çoklayıcıya da ihtiyacım olacak. Sürekli en yüksek devirde çalışmayıp boşta ses çıkarmasını istemiyorum açıkcası.
InkedCorsair-Carbide-100R-600W-80--PSU-Pencereli-MidTower-Kasa-7_LI.jpg

Bütçe belirtirseniz daha çok yardımcı olabiliriz ancak rgb olmayan fanlar konusunda arctic p14 önerebilirim. Rgb olarak ise bütçe belirtene kadar şu anda kendi kullanıyor olduğum en son kademede çalışsa dahi rahatsız edici derecede ses çıkarmayan Corsair LL120 önerebilirim.

Bütçe nedir? Kasanın tam modeli nedir?

Bence ışıksız ama iyi fanlar alıp led şerit takılabilir.
200 TL bütçem var 2 fan için çoklayıcıyı ayrı tutuyorum. RGB Sonraya kalabilir ileride öne takabilirim. Kasa egzoz fanla geliyor öne de 1 tane ben takmıştım. Üstü 2 çıkış önü de 1 yapmak şu an bütçeme daha iyi olacaktır gibi geliyor.
Kasa bu:

Sanırım önde 2 adet 12 CM fan takılabiliyor.

Fan önerim ışıksız olacak ama güçlü fanlar:

Sanırım önde 2 adet 12 CM fan takılabiliyor.

Fan önerim ışıksız olacak ama güçlü fanlar:
Öne 2 üste 2 takılabiliyor. Ama sıcak havayı tahliye işi daha önemli gibi geldi o yüzden üstte 2 önde 1 yapmayı düşündüm. Önden çok açıklık yok zaten ama üstte açıklık iyi. Bu fan güçlü ama fazla sesli diye duymuştum? Işık önemli değil ama ön mü üst çıkış mı önerilerde belirtirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı