Kasa Tavsiyesi

Hi0ne

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni sistem topluyorum fakat kasa konusunda kararsız kalmış bulunmaktayım. PSU'lu veya PSU'suz farketmez tavsiyelerinizi inceleyeceğim.

-Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
-İşlemci: Ryzen 5 3600x
-Ekran Kartı: Maalesef bir süreliğine eski kartım olan Sapphire R9 380x Nitro'yu kullanmak zorundayım.
-Ram: GSkill 2x8GB 3600MHz C16
-Depolama: Corsair MP510 - Seagate 1TB HDD

*RTX 2060S ekran kartı düşünüyorum ileride onu da belirteyim.

İncelemiş olduğum 2 kasa mevcut. Onları da aşağıya ekliyorum.

1) Cooler Master MB511
2) Aerocool Airhawk Duo

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Farklı bir şey isterseniz kasa olarak Sharkoon Rev 200 modeline bakabilirsiniz:

PSU önerim:

PSU önerim:
Evet Sharkoon Rev 200 benim de beğendiğim bir model. Fakat PSU çok yüksek kalmış ihtiyacınız yok ileride upgrade yapacaksanız 600W/650W alabilirsiniz.

PSU önerim:
Cevabınız için teşekkürler. Benim ilk mesajda yazdığım iki kasa hakkındaki düşünceleriniz nedir?
İkinci olarak da 650W yetersiz mi kalır bu sistem için
Evet Sharkoon Rev 200 benim de beğendiğim bir model. Fakat PSU çok yüksek kalmış ihtiyacınız yok ileride upgrade yapacaksanız 600W alabilirsiniz.
Ben de 750W'ın yüksek olacağı kanaatindeyim. Tabi yazan herkesin yorumunu değerlendireceğim.

PSU kısmayı sevmiyorum açıkçası hem ilerisi hem OC gibi şeyler düşünüyorsanız sıkıntı olmaz.

600W bile yeter RTX 2060 Super için:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı