Kasa Toplayacak Arkadaşlar için Öneri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KloryComputer

Hectopat
Arkadaşlar Oyun oynamak için , internette dolaşmak için , office 2013 programlarını rahat kullanabilmek için bir öğrenciye ideal bir kasa topladım gerçekten memnun kaldım şimdi size parçalarının fiyatlarını vericem.

Anakart : Asus P8H61-M LE DDR3 1333MHz
Fiyat : 150 TL Civarı
Bulabileceğiniz internet sitesi : Asus P8H61-M LE DDR3 1333MHz S+GL+16X 1155p | Anakartlar | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

İşlemci : Intel Core i5 3570K 3.4 GHz 6MB 1155p HD4000 VGA
Fiyat : 600 TL Civarı
Bulabileceğiniz İnternet Sitesi : Intel Core i5 3570K 3.4 GHz 6MB 1155p HD4000 VGA | İşlemciler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Ekran kartı : Sapphire HD4850 1GB 256Bit GDDR3 16X
Fiyat : 170 TL civarı
Bulabileceğiniz internet sitesi : Sapphire HD4850 1GB 256Bit GDDR3 16X | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Ram : Kingston 8 GB 1333 MHz DDR3 CL9 ( Bende x2 yani 16 gb bulunuyor size 8 gb yetebilir )
Fiyat : 1 Adet 175 TL Civarı
Bulabileceğiniz internet sitesi : Kingston 8 GB 1333 MHz DDR3 CL9 Kutusuz | Bellekler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Kasa: Cooler Master RC-942-KKN1 ATX Kasa Siyah ( Pahalı bir kasadır fakat gerçekten süper bir kasadır size uygun olmassa aşağıdaki kasayıda alabilirsiniz )
Fiyat : 500 TL Civarı
Bulabileceğiniz internet sitesi : Cooler Master RC-942-KKN1 ATX Kasa Siyah | Kasalar | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Uygun Kasa: Xclio Nighthawk Finish Full 550W Siyah Kasa
Fiyat : 260 TL Civarı
Bulabileceğiniz internet sitesi : Xclio Nighthawk Finish Full 550W Siyah Kasa | Kasalar | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş
Kasa gerçekten xclio'nun başarılı bir kasasıdır size uygun olan kasayı seçebilirsiniz.

Dvd Okuyucu ve Yazıcı : Asus DRW 24B5ST 24X Double Layer Sata DVD Yazıcı
Fiyat : 55 TL civarı
Bulabileceğiniz internet sitesi : Asus DRW 24B5ST 24X Double Layer Sata DVD Yazıcı | DVD Yazıcılar | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

TOPLAMDA : 1640 TL ( Kasa Uygun Kasa olduğunda ) veya 1650 TL ( Kasa normal olduğunda )

Arkadaşlar fiyatlar pahalı gelebilir fakat gerçektende performans açısından müthiş kasalar bir öğrenci bu kasayı gelecek 10 yıl için kullanabilir ben yaklaşık 3 senedir kullanıyorum hiçbir şikayetim yok 1 kere format attım sadece. Teknosadan nod32 antivürüs programı almıştım işimi gördü format atmama gerek kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGA 1155 anakarta LGA 1150 işlemci takamazsın. Sistem güzel değil. 2000 TL ' ye çok daha iyisi toplanabilir.

LGA 1155 anakarta LGA 1150 işlemci takamazsın. Sistem güzel değil. 2000 TL ' ye çok daha iyisi toplanabilir.
Evet i7 yi yanlış yazmışım düzeltme için teşekürler. Dediğiniz gibi ben bu kasayı kullandığımdan önerdim size göre iyi olmayabilir yanı haklı olabilirsiniz. Yorumunuz için teşekürler.

- - - Güncellendi - - -

Anakart uyuşmuyor, ekran kartı berbat, 1900 TL bilgisyarada 4770k koymanızda cabası.

İşlemci konusunda kusura bakmayın i5 kullanıyorum i7'yi yazdığımda fark etmedim o yüzden kusura bakmayın düzeltme yapıldı. Dediğim gibi kendi kullandığım kasa düzeltilmiş hali ben memnunum fakat yorumunuz için teşekürler.

HD4850 ekran kartını sök boşa yük yapmasın işlemci içindeki HD4000 ondan daha performanslıdır. Malesef ideal bir makine değil.

HD4850 ekran kartını sök boşa yük yapmasın işlemci içindeki HD4000 ondan daha performanslıdır. Malesef ideal bir makine değil.

Ben buna katılmıyorum. HD 4850 ekran kartını kullandım. Emin ol HD 4000'den çok daha iyi. ;)

Sisteme gelirsek, işlemci şu bu falan geçtim de, HD 4850 nedir be hocam? 3 nesil geriden gelen bir kart. O fiyata daha iyi bir F/P sistemi toplanabilir.

Bence arkadaş exa'nın reklamını yapmak amaçlı konu açmış. Yoksa bu bilgisayar 10 sene değil 10 gün daha kullanılamaz.

Evet haklı olabilirsinizde ben kullandığımdan ve performansından memnun olduğumdan yazdım dediğim gibi yorumunuz için teşekürler.

- - - Güncellendi - - -

Bence arkadaş exa'nın reklamını yapmak amaçlı konu açmış. Yoksa bu bilgisayar 10 sene değil 10 gün daha kullanılamaz.

Kesinlikle reklam amaçlı değil ben kullandığım kasadan memnun olduğum için yazdım baska sitedende bakabilirsiniz yani bana exa kolay geldi.

- - - Güncellendi - - -

Ben buna katılmıyorum. HD 4850 ekran kartını kullandım. Emin ol HD 4000'den çok daha iyi. ;)

Sisteme gelirsek, işlemci şu bu falan geçtim de, HD 4850 nedir be hocam? 3 nesil geriden gelen bir kart. O fiyata daha iyi bir F/P sistemi toplanabilir.

Evet haklı olabilirsiniz yorumunuz için teşekürler.

Bu bütçeye bundan daha iyi sistem toplanabilir zaten. Yanıltıcı bir öneri olur o yüzden. Konu kilit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı